Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Jasełka ZSP Drewnicy Drukuj Stworz PDF

Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. Nawiązując do tradycji Świąt Bożego Narodzenia  w  piątek 15.12.2017r. i 17.12.2017r. uczniowie klas trzecich ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy przygotowały spektakl „Ach ,co za noc!”  pod okiem swoich pań  E. Okraska-Stoop i M. Wróblewskiej Raboszuk, do którego bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. 

 

Wszyscy ulegli magii występów uczniów. Mali artyści z dużym przejęciem  i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały przedszkolaki, uczniowie , pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście. Aplauzy na stojąco - towarzyszyły małym aktorom. Wszystkim trzecioklasistom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

 

Po obydwu odsłonach Jasełek widownię czekały kolejne magiczne chwile. Swoje talenty wokalne i instrumentalne pokazali starsi uczniowie – pięknie przygrywając na instrumentach oraz śpiewając kolędy i pastorałki. W mini koncertach wystąpili: Oliwia Sczęsna i Adrianna Galas przygotowane przez pana Andrzeja Michalczuka oraz Mikołaj Jarmuł, Daria Czerwińska i absolwentki naszej szkoły – Olga Kośla i Maja Makowska – przygotowani przez pana Tomasza Stroynowskiego. Do wykonań uczniów przyłączyli się również widzowie i występy zakończyło wspólne kolędowanie.

 

Podczas niedzielnego wydarzenia widzowie mogli zakosztować pysznych smakołyków i słodkości w kawiarence zorganizowanej przez Radę Rodziców.  Każdy mógł także zakupić piękne świąteczne ozdoby i stroiki podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

 

 

Autorki tekstu: Elżbieta Okraska-Stoop, Anna Krokosz

Liczba wyświetleń: 278