Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Informacja dla mieszkańców Drukuj Stworz PDF

Szanowni Państwo 

Mieszkańcy Gminy Stegna

 

Uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie Gmina Stegna zamierza dokonać czasowej redukcji ilości czynnych lamp oświetlenia drogowego. Na odcinkach dróg o dużym nasyceniu oświetlenia zostanie wyłączona co druga lampa. Na odcinkach dróg o mniejszym natężeniu ruchu mogą również zostać wyłączone lampy w godzinach nocnych. Wyłączenie lamp w godzinach nocnych nie będzie dotyczyć miejscowości wczasowych w okresie sezonu letniego oraz miejsc szczególnie ważnych dla funkcjonowania ruchu drogowego. Szczegółowe ustalenia dotyczące miejsc i czasu wyłączenia zostaną podjęte po konsultacjach z przedstawicielami poszczególnych sołectw.

 

Z przykrością stwierdzam, że powyższe działania oszczędnościowe są niezbędne do wprowadzenia i zostały wymuszone stanem środków finansowych w budżecie Gminy Stegna. Mimo już podjętych wysiłków oszczędnościowych środki przeznaczone w budżecie Gminy na zakup energii i usług oświetlenia przestrzeni publicznych nie będą w stanie zrównoważyć kosztów przewidzianych do poniesienia na ten cel. Brak wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych może skutkować całkowitym wyłączeniem oświetlenia w okresie jesienno - zimowym w Gminie Stegna.

 

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość dla tej trudnej decyzji. Ze swej strony przepraszam za wszelkie niedogodności spowodowane czasowym ograniczeniem oświetlenia drogowego. Jednocześnie zapewniam, że system oświetlenia drogowego zostanie przywrócony do pełnej funkcjonalności tak szybko jak to będzie tylko możliwe z chwilą zapewnienia wystarczających środków finansowych w budżecie Gminy Stegna.

 

 

                                                                          Z wyrazami szacunku

 

                                                                          Jolanta Kwiatkowska

                                                                          Wójt Gminy Stegna

Liczba wyświetleń: 1857