Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Zakończyły się już zmagania w Wielkim Maratonie Czytelniczym! Drukuj Stworz PDF

19 czerwca trzy uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy uczestniczyły w Gali rozdania nagród za konkurs Wielki Maraton Czytelniczy, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności.

Daria Lech z klasy 3b oraz Oliwia Szczęsna i Viktoria Chmiel z klasy 6b są szkolnymi laureatkami tego konkursu, a w ogólnej międzyszkolnej klasyfikacji otrzymały wyróżnienia za wysokie wyniki.

Wszyscy uczestnicy konkursu czytelniczego przez osiem miesięcy dzielnie czytali wyznaczone przez organizatorów lektury i co miesiąc pisali testy z treści jednej książki. Uczniowie musieli wykazać się wytrwałością, dobrą pamięcią i umiejętnością czytania ze zrozumieniem -  musieli uważać na podchwytliwe pułapki w pytaniach testowych.

Konkurs o skali już nie tylko wojewódzkiej, ale ogólnopolskiej, bo w tej edycji dołączyły również szkoły spoza województwa pomorskiego, zorganizowały instytucje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz gdańskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 82 i I Zespół Szkół STO. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Pomorskie Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

W tegorocznej edycji maratonu uczestniczyło 157 szkół i 7016 uczniów, w tym 22 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy (13-ro uczniów z klas 2-3 oraz 9-ro uczniów z klas 4-6).

23 czerwca odbyła się szkolna gala rozdania nagród za udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Wszyscy szkolni uczestnicy otrzymali drobne nagrody, w tym książki. Szkolni laureaci natomiast otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe za osiągnięte wyniki. Część nagród książkowych dla szkolnych zwycięzców została zasponsorowana przez Przedsiębiorstwo "Dom Książki" Sp. z o.o.

Liczba wyświetleń: 437