Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Zebranie Sołectwa Drukuj Stworz PDF

Dnia 22.11.2011 r.  w naszej miejscowości w świetlicy Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Szansę” Chełmek Osada o godz. 19.00 odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Chełmek-Osada.

 

Tematem zebrania były: Konsultacje społeczne na temat nazwy miejscowości oraz sprawy różne.

Gośćmi na zebraniu były: Wójt Gminy Stegna Jolanta Kwiatkowska oraz Sekretarz Elżbieta Zych.

Pani Sekretarz przedstawiła problem jaki wystąpił z nazwą naszej miejscowości, problem ten dotyczy tego, iż nazwa naszej miejscowości „Chełmek Osada” nie powinna być używana.

 

Mieszkańcom zostało zaproponowane przeprowadzenie głosowania dot. wyboru nazwy miejscowości. Propozycjami nazw, z których mieszkańcy będą wybierać to: Chełmek Osada  i Chełmek Żuławski.

 

W sprawach różnych został poruszony temat oczyszczalni, a mianowicie padło pytanie dotyczące funkcjonowania oczyszczalni mieszkańcy zostali poinformowani, iż oczyszczalnia już funkcjonuje ale również, że problemy dalej mogą występować gdyż jest stara sieć kanalizacyjna, która nie była wymieniona, więc mieszkańcy dopytywali o możliwość wymiany tej sieci przez Gminę. Pani Wójt przedstawiła mieszkańcom temat złożenia wniosku, kóry będzie dotyczył wymiany tej sieci i zdobycia na to środów z zewnątrz. Mieszkańcy wystąpili z apelem o przyłączenie do sieci kanalizacyjnej i oczyszczali dwóch domów, które zostały pominięte podczas budowy i podłączenia oczyszczalni.

 

Liczba wyświetleń: 1375