Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Konferencja w Malborku Drukuj Stworz PDF

Dnia 9.01.2012 r. z inicjatywy posła Jerzego Kozdronia i senatora Leszka Czarnobaja w Malborku odbyło się pierwsze spotkanie wójtów, burmistrzów i starostów z powiatów nowodworskiego, malborskiego, sztumskiego oraz kwidzyńskiego. Jeśli pomysł się przyjmie, to wschodnie samorządy Pomorza skupią się na wypracowaniu wspólnego stanowiska w sprawie kształtu opracowywanej właśnie aktualizacji strategii rozwoju województwa pomorskiego. Będą też mówić jednym głosem w kwestii przygotowań do nowego programowania unijnego.
W spotkaniu w Malborku wzięło udział kilkudziesięciu samorządowców. Dzielili się różnymi bolączkami, z którymi muszą się mierzyć, zarządzając gminą, ale pojawiły się też pomysły, które mogą ich zjednoczyć. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, zaapelował o wspólne przeciwstawienie się niesprawiedliwemu, jego zdaniem, podziałowi środków unijnych na Pomorzu.
Maciej Rusek, wiceburmistrz Malborka, zaproponował z kolei wypracowanie stanowiska, by wszystkie wschodnie samorządy województwa zostały uznane za obszary strategicznej interwencji, a więc wymagające większej uwagi i pomocy.
Na razie nie wypracowano jasnego stanowiska w sprawie formy współpracy samorządów z Żuław i Powiśla. Zapowiedziano kolejne spotkania.

Liczba wyświetleń: 1123