Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

"Lato z Radiem" ciągle działa jak magnes.... Drukuj Stworz PDF

 


- Potwierdza to nie tylko frekwencja na koncertach, ale też ogromne zainteresowanie miast organizacją wydarzeń - mówi prezes Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski. Wczoraj "Lato z Radiem" zawitało do Stegny, dziś będzie gościć w Kartuzach.

"Lato z radiem" w Stegnie Dodaj do playlisty
W Stegnie widać, że to "letnia stolica Jedynki". Na bulwarze spacerowym w centrum miasta stoją dwie specjalne ławeczki: "Lata z Radiem" oraz "Sygnałów Dnia". - Goście, którzy przejeżdżają zobaczyć Mierzeję Wiślaną, są zachwyceni i z przyjemnością słuchają Jedynki - cieszy się Jolanta Kwiatkowska, wójt gminy Stegna.

I zaprasza na nadbałtyckie plaże, które są w pełni przygotowane dla turystów. - Zimowe sztormy nas zaniepokoiły, ale wszystkie kąpieliska są już czyste i bezpieczne - zachęcała pani wójt w "Sygnałach Dnia". Najsłynniejsze plaże są w Mikoszewie, Jantarze i Stegnie, ale okolica oferuje znacznie więcej atrakcji.

Stegna to jedno z wielu miast zainteresowanych inicjatywą koncertową "Lata z Radiem". Prezes zarządu Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski powiedział, że co roku napływa bardzo wiele zgłoszeń. - Aplikowało ponad 200 miejscowości, które organizowały i marzą o zorganizowaniu "Lata z Radiem". To nas bardzo cieszy, bo inicjatywa ciągle jest skutecznym magnesem - powiedział.

Koncerty radiowej Jedynki odbywają się w całym kraju. - Planujemy trasę tak by dotrzeć przede wszystkim w miejsca, do których rzadziej trafiają artyści. Zdecydowana większość miejscowości tegorocznej trasy to miasta rzadziej uczęszczane. Szczęśliwie frekwencja na koncertach (nawet około 30 tysięcy osób) dowodzi, że to była dobra decyzja - mówił prezes Polskiego Radia.

Rozmawiali Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.
Artykuł ze strony:http://www.polskieradio.pl/7/2187/Artykul/649221,Lato-z-Radiem-ciagle-jest-jak-magnes


Zdjęcia z Lata z Radiem pod linkiem: 

http://www.polskieradio.pl/127/2171/Galeria/649252,Koncert-Stegna-21-lipca-

Liczba wyświetleń: 1387