Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

"Nowoczesny Patriotyzm" z szefem Kancelarii Prezydenta RP w Stegnie Drukuj Stworz PDF

Fundacja Rozwoju Wolontariatu i Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mają przyjemność poinformować o kolejnych z cyklu warsztatach na temat nowoczesnego patriotyzmu, które odbędą się 10 sierpnia w województwie pomorskim. Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Michałowski, w ramach programu „Nowoczesny Patriotyzm” odwiedzi dzieci i młodzież szkolną z Zespołu Szkół w Stegnie.

Stegna słynie nie tylko z pięknych piaszczystych plaż, lecz także z wielopokoleniowych tradycji rybackich i średniowiecznej potęgi nadmorskiego szlaku handlowego. Warsztaty będą okazją do przypomnienia historii tej nadbałtyckiej miejscowości, jej zabytków i legend oraz prezentacji wartości narodowych, które są na co dzień pielęgnowane przez mieszkańców Pomorza. Podczas zajęć w Zespole Szkół w Stegnie, Szef Kancelarii Prezydenta RP wystąpi w roli eksperta, który odpowie na pytania o postawy i uczucia związane ze współczesnym postrzeganiem patriotyzmu.

- Pan Minister Jacek Michałowski wspólnie z dziećmi i młodzieżą ze szkoły w Stegnie porozmawiają o sposobach prezentowania patriotycznych postaw przez Polaków w codziennym życiu. Przygotowane przez wolontariuszy-studentów zabawy i quizy skupią się wokół tradycji i walorów, które wyróżniają nas na tle innych krajów współczesnej Europy. Interaktywne zajęcia w formie warsztatów mają też za zadanie przybliżyć najmłodszym podstawowe symbole i wartości, takie jak m.in. flaga, godło i hymn Polski – powiedział Zdzisław Hofman, Prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Cykl warsztatów z Honorowymi Wolontariuszami zainicjowały spotkania z Doradcą Prezydenta RP Panem Janem Lityńskim w Łaźcu (woj. śląskie) oraz z Panem Ministrem Maciejem Klimczakiem (woj. warmińsko-mazurskie), które odbyły się 27 lipca. Program „Nowoczesny Patriotyzm” będzie realizowany do 11 listopada 2012 roku, w 12 szkołach podstawowych, mieszczących się w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców. W trakcie projektu studenci-wolontariusze Fundacji Rozwoju Wolontariatu zrealizują 12 autorskich mini projektów edukacyjnych, których treści mają za zadanie budować wspólne poczucie zaangażowania emocjonalnego uczestników, poczynając od tego co najbliższe sercu, rodzinne, lokalne, a następnie ukazując to co szersze, polskie i uniwersalne.

Liczba wyświetleń: 1199