Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszych szkołach Drukuj Stworz PDF

 

Dnia 13 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Stegnie i w Zespole Szkół w Tujsku odbyły się imprezy z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki są przeznaczone na ratowanie życia dzieciom i godną opiekę medyczną seniorów.

 

 

logo2

 

W Stegnie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Było dużo śpiewu, tańca i śmiechu. Śpiewały zarówno dzieci z Publicznego Przedszkola w Stegnie jak również młodzież z Zespołu Szkół w Stegnie. Młodzież tej szkoły przedstawiła  także skecz „Mój synuś”. Imprezę tę wspomogły również zespoły wokalne z Szkoły Podstawowej w Jantarze i z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Mikoszewie. Nie lada przeżyciem było zobaczenie tańczących dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy, członkowie Teatru Tańca i Ruchu „Pasja” tradycyjnie zachwycili publiczność oryginalnością i profesjonalizmem. Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy osób dorosłych.  W końcu w dużej mierze to oni przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Podczas imprezy wystąpił zespół muzyczny „Fale”, odbyły się licytacje m.in. zegarów z marmuru, grawerowanych wazonów, wejściówek na basen w Stegnie, wizyt w gabinecie kosmetycznym i salonie fryzjerskim zabiegów w salonie piękności. Dzieci mogły pobawić się w suchym basenie wypełnionym piłeczkami, a w tym czasie dorośli mogli skorzystać z kawiarenki i skosztować kawy z ciastkami. Każdy mógł spróbować domowego bigosu, wypić kubek czerwonego barszczu, zjeść krokieta, frytki, ziemniaczki z rozmarynem, czy prażoną kukurydzę. W sumie w Stegnie zebrano 6 881,47 zł.

 

W Zespole Szkół w Tujsku impreza rozpoczęła się od występów młodzieży szkolnej. Następnie była prezentacja z okazji obchodów 40-lecia Gminy Stegna, gdzie można było zobaczyć wystawę fotograficzną. Potem odbył był kiermasz przedmiotów podarowanych przez darczyńców. Najmłodsze dzieci skorzystały z możliwości pomalowania twarzy. wszyscy mogli skorzystać z kawiarenki, gdzie serwowano ciasto i napoje. Pod koniec nastąpiła druga część występów młodzieży szkolnej. Dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. W sumie w Tujsku zebrano 4 589,12 zł.

 

W obu miejscowościach wszyscy znakomicie się bawili. Była to znakomita okazja do wyjścia z domu, spotkań ze znajomymi, niezapomnianych przeżyć i możliwość podzielenia się z innymi. Obie imprezy zakończyły się około godziny 20 „Światełkiem do nieba”.


Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych imprez, tj. Radom Rodziców z Zespołu Szkół w Stegnie i Zespołu Szkół w Tujsku, dyrektorom placówek oświatowych oraz nauczycielom i instruktorom przygotowującym dzieci i młodzież do występów, zespołowi muzycznemu, osobom dbającym o bufet, wystrój i oprawę muzyczną. W tym miejscu nie zapominamy również o sponsorach i osobach, które w sposób finansowy wspomogły ten szczytny cel. Wszystkim, serdecznie dziękujemy :-)

 

StegnaStegnaStegnaStegnaStegnaStegnaStegnaStegna

TujskTujskTujskTujskTujskTujskTujskTujskTujskTujskTujskTujsk

Liczba wyświetleń: 1424