Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Grupa zabawowa MATRIOSZKI Drukuj Stworz PDF

Grupa zabawowa MATRIOSZKI zaprasza do wspólnej zabawy

mamy i dzieci.

Spotkania w soboty w Szkole Podstawowej w Jantarze.

W marcu 2013 roku, funkcjonująca na terenie gminy Stegna, grupa zabawowa Matrioszki celebrowała swoją pierwszą rocznicę. Grupa powstała w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Od serca dla dziecka” realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.

- Gorąco zapraszam do zabawy mamy aktywne, twórcze, a przede wszystkim odpowiedzialne. - zachęca koordynatorka i animatorka grupy Magdalena Natkańska.


 

Matrioszki

 

Rok temu swą działalność grupa rozpoczęła dwudniowym szkoleniem Zabawa - podstawowa aktywność dziecka, które przygotowało chętne mamy do prowadzenia grupy zabawowej. Jej celem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci, aktywizacja i integracja lokalnego społeczeństwa, wsparcie jej członków, a nade wszystko - wspólna zabawa dzieci i mam.

 

Grupa zabawowa Matrioszki to otwarta grupa rodziców (głównie mam) i dzieci, którzy spotykają się w soboty w szkole podstawowej w Jantarze, aby wspólnie spędzać czas w sposób twórczy i edukacyjny. Rodzice samodzielnie tworzą program zajęć, przygotowują i prowadzą zajęcia (oraz bufet). Spotkania są bardzo ciekawe, intensywne, towarzyszą im radość i entuzjazm dzieci oraz zadowolenie i satysfakcja rodziców. Najmłodsze z dzieci ma 13 miesięcy a najstarsze 11 lat. - Z tej różnicy często wynikają bardzo ciekawe interakcje. - dodaje Natkańska. Wśród gier i zabaw są aktywności językowe, plastyczne, muzyczne i ruchowe. Dotychczasowe, przykładowe obszary tematyczne przeprowadzonych zajęć to: barwy, kule, rzeźba, papier, instrumenty muzyczne, las czy bezpieczeństwo na drodze (w tym spotkanie z policjantem). Tematowi warzywa towarzyszyło wspólne gotowanie i spożywanie zdrowej zupy. - Na liście naszych aktywności jest też wspólny wyjazd do teatru. -  dodaje Ewa Irla, jedna z aktywnych mam. Grupa nie pomija również tradycyjnych okazji i tak wspólnie bawiła się już z okazji Mikołajek czy balu karnawałowego. Czasami wychodzi w teren – w wakacje spacerowała nad morze i tam wspólnie piknikowała, a w październiku w towarzystwie ornitologa poznawała i podziwiała miejscowe ptaki i ich zwyczaje.

 

Nasza galeria zdjęć:

https://picasaweb.google.com/104465514855552166069/GrupaZabawowa?authkey=Gv1sRgCIaN6dPf2vjTYg

 

Kontakt: uazik@wp.pl, tel. 792-872-822

 

Liczba wyświetleń: 1095