Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

DOŻYNKI GMINNO - POWIATOWE w Rybinie, 22 września 2013 r. Drukuj Stworz PDF

Tradycją Samorządu Powiatowego jest organizowanie dożynek powiatowych – Święta Żuławskich Rolników.  Do współudziału w organizowaniu tej uroczystości zapraszamy co roku inną gminę lub miasto z terenu naszego powiatu. Tegoroczne Dożynki Gminno – Powiatowe odbędą się 22 września br. w parku w Rybinie.

Nie tylko samorządy mogą promować swój region. Zapraszamy twórców ozdób, ceramiki, rzeźby, malarzy, artystów z ogólnie pojętego rękodzieła. Zapraszamy wszystkie chętne organizacje społeczne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich  i instytucje do zaprezentowania swojego dorobku, pracy i twórczości.

Zachęcamy również Państwa do przygotowania wieńców dożynkowych, jako tradycji i symbolu Święta Plonów oraz tradycyjnych potraw, które wezmą udział w organizowanym po raz drugi konkursie „Smak Dożynek”, promującym walory regionalnej kuchni.

Podmioty i osoby zainteresowane udziałem w Dożynkach prosimy zgłaszać się do dnia 6 września br. do Pani Izabeli Grudniewskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie ul. Gdańska 60, tel. 55-247-82-92, e-mail: gok.stegna@wp.pl .

Organizator ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą zastrzega sobie prawo wyboru wystawców oraz rozplanowania rozmieszczenia poszczególnych stanowisk wystawienniczych.

Organizatorzy

Liczba wyświetleń: 1085