Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Wysłuchanie publiczne Drukuj Stworz PDF

Ministerstwo Środowiska w ramach kampanii "Porozmawiajmy o łupkach" zaprasza do udziału w wysłuchaniu publicznym wszystkie osoby zainteresowane tematem gazu z łupków, a w szczególności mieszkańców regionów Polska północna (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie) i Lubelszczyzna (woj. lubelskie). W wysłuchaniach mogą wziąć udział także przedstawiciele organizacji pozarządowych, władz samorządowych, organów ochrony środowiska i firm poszukiwawczych, naukowcy, politycy itd.

W wysłuchaniu można uczestniczyć albo w charakterze aktywnego uczestnika, albo obserwatora.

 

Zgodnie z regulaminem wysłuchań kolejność wystąpień aktywnych uczestników będzie losowa, a każdy z nich będzie miał do dyspozycji 5 minut na zaprezentowanie swojej opinii, stanowiska nt. gazu z łupków w Polsce, a także swoje uwagi i rekomendacje dotyczące prawodawstwa, działania administracji rządowej, ochrony środowiska, komunikacji społecznej, aspektów ekonomicznych itp. W każdym wysłuchaniu udział weźmie nie więcej niż 40 aktywnych uczestników i nie więcej niż 100 obserwatorów.

 

Ze względu na krótki czas każdego z wystąpień, aktywny uczestnik będzie miał możliwość przekazania Ministerstwu Środowiska uzupełniającej opinii pisemnej (elektronicznej lub papierowej). Planowana jest publikacja zebranych opinii pisemnych na stronie kampanii.


Wysłuchania publiczne, w ramach kampanii "Porozmawiajmy o łupkach" planowane są na październik w terminach:
- 1 października – Gdańsk (Amber Expo) – region Polska Północna
- 8 października – Lublin (Hotel Victoria) – region Lubelszczyzna


Zapraszamy Państwa do udziału nie tylko w roli aktywnych uczestników (zabierających głos w wysłuchaniu), lecz także w roli obserwatorów. W obu przypadkach należy dokonać zgłoszenia (do 18 września) – telefonicznie lub mailowo, przesyłając uzupełniony formularz (załącznik) na adres lupki@mos.gov.pl.


Więcej informacji nt. formuły wysłuchań można znaleźć w regulaminie.


Dokładny program wysłuchań zostanie zamieszczony na stronie www.lupki.mos.gov.pl oraz www.gazlupkowy.pomorskie.eu w terminie późniejszym.

Wystąpienia aktywnych uczestników zostaną poprzedzone krótkimi prezentacjami przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i zaproszonych instytucji (np. Państwowego Instytutu Geologicznego) dotyczące m.in. stanu zaawansowania prac poszukiwawczych w Polsce, projektowanych zmian legislacyjnych, działań informacyjno-edukacyjnych itp.

Wysłuchanie będzie także okazją do zebrania rekomendacji na temat przyszłości gazu z łupków w Polsce od wszystkich jego uczestników (w tym obserwatorów).

 

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik Formularz zgłoszeniowy 2013-09-10 13:28:59 admin admin
Liczba wyświetleń: 826