Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Sprzątanie Świata 2013 Drukuj Stworz PDF

Sprzątanie Świata jest to światowa akcja polegająca na sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz. Kampania odbywa się w trzeci tydzień września. W tym roku finał akcji przypada w dniach 20-22 września.

Sprzątanie świata logo

 

Kampanię organizuje i koordynuje Fundacja Nasza Ziemia. Do akcji w całej Polsce przyłączają się: młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

 

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”. Fundacja zachęca nas Wszystkich do zwrócenia uwagi na działania z zakresu edukacji odpadowej, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że „system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej”.

 

Zachęcamy Wszystkich do włączenia się do akcji, chodźmy poprzez posprzątanie własnego obejścia i jego najbliżej okolicy.

 

Sprzątanie świata plakat

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik Sprzątanie Świata 2013 - plakat 2013-09-18 10:15:30 Kozłowska Marta
Liczba wyświetleń: 1343