Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Wizyta studyjna Liderek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Gminie Stegna Drukuj Stworz PDF

W dniach 6-10 września doszła do skutku bardzo ciekawa inicjatywa zaproponowana przez aktywne kobiety działające w samorządach w Polsce.

Dzięki wsparciu Szkoły Liderów i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 10 kobiet mogło spotkać się i dyskutować o pracy w samorządzie, o planach i wzajemnym wspieraniu się w pełnieniu tej trudnej roli.
Spotkanie przebiegało w dwóch etapach - jeden to warsztaty których wielką wartością było wzajemne dzielenie się swoim doświadczeniem oraz otwarte informacje zwrotne. Piękna pogoda pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym i „warsztatować” na plaży.

Druga część to wizyta dwóch Liderek w Urzędzie Gminy w Stegnie. Tam padło bardzo wiele pytań do pracowników Urzędu, Panie uczestniczyły w tradycyjnym spotkaniu z wszystkimi pracownikami, były na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy oraz na zebraniu wiejskim.

Bardzo dziękuje Szkole Liderów i PAFW za wsparcie warsztatów oraz patronat.

Agnieszka Borowska
Przywiozłam do Białołęki Dzielnicy m.st. Warszawy, pomysły i inspiracje z cudownej nadmorskiej Polski okolic Stegny, Mikoszewa, Jantaru. Spotkałam się tam w gronie liderek Szkoły Liderów Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, by wymienić się doświadczeniem na warsztatach i dłuuuuugich spacerach.

Gmina Stegna jest niezwykła. Wsie, prawie jak maleńkie miasteczka położone niedaleko morza, gdzie tylko las oddziela od plaży. Znające się na potrzebach turystów gospodarstwa agroturystyczne, wspaniała kuchnia, zwłaszcza dla tych co lubią dorsze i łososie

Okolica słynie z bursztynów i pani Wójciny. W gronie alumnów Szkoły Liderów uznawana za przykład niesamowitej energii, mądrości, siły i dobra z którego czerpiemy wiele inspiracji. Wizyta u Jolanty Kwiatkowskiej i możliwość posłuchania jej to zaszczyt i wielka przyjemność. Zaimponował mi Turniej Sołectw jaki został przeprowadzony. Z podziwem patrzyłam jak sześć Sołectw rywalizowało o główną nagrodę. Na stoiskach Sołectw były wspaniałe regionalne potrawy, niektóre z przepisami - jak ryba w buraczkach

Dziękuję Jolancie Kwiatkowskiej Wójcinie Gminy Stegna, Brygidzie Drągowskiej Radnej, Szkole Liderów reprezentowanej przez Magdalenę Plewowską za organizację tego spotkania. To był czas konstruktywnych dyskusji, przykładów i piękny, aktywny wypoczynek.
Liczba wyświetleń: 948