Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

NIE DLA CZADU - 3 edycja Drukuj Stworz PDF

8 października 2013 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, w ramach Międzynarodowej Konferencji „Czujka dymu i czujnik tlenku węgla, czyli mała inwestycja w duże bezpieczeństwo” odbył się briefing prasowy, podczas którego Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej przedstawili założenia tegorocznej, trzeciej już, edycji akcji „NIE dla czadu”.

 

        Zeszłoroczna edycja, obejmująca okres wrzesień 2012 - marzec 2013, w porównaniu z takim samym okresem 2011 – 2012 przyniosła wymierne skutki. Strażacy odnotowali o 15 mniej ofiar śmiertelnych tlenku węgla!

Zawsze powtarzaliśmy i powtórzymy to także i w tym roku – jeśli dzięki tej kampanii uratujemy chociaż jedno życie ludzkie, to na pewno było warto.

 
Mamy nadzieję, że liczba osób, które poniosą śmierć na skutek zaczadzenia z roku na rok będzie malała, że ludzie zrozumieją jak niewiele tak naprawdę trzeba, by każdy z nas mógł poczuć się bezpiecznej w swoim mieszkaniu, w swoim domu.

Tegoroczną edycję, podobnie jak w latach ubiegłych, swoim patronatem objął minister spraw wewnętrznych.

 

Źródło: www.straz.gov.pl

 

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1050