Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Nasze szkoły Drukuj Stworz PDF

W październiku Wójt Gminy Stegna Pani Jolanta Kwiatkowska odwiedziła  wraz z Radnymi wszystkie nasze szkoły i przedszkola. Pięć placówek edukuje i wychowuje ok. 1300 uczniów.

Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji  budynki zostały ocieplone, zaopatrzone w nowe piece i kolektory słoneczne. Dzięki tej inwestycji znacznie spadły koszty ogrzewania i energii. Nowa elewacja sprawia iż wywierają pozytywne wrażenie.

Odwiedzając klasy i inne pomieszczenia widać efekt bardzo dobrej współpracy szkół z rodzicami, zaangażowanie wychowawców i uczniów w wygląd swoich sal.

Oświata w budżecie gminy stanowi bardzo istotny wydatek. Jednak patrząc na wskaźniki demograficzne to w naszej gminie nie ubywa uczniów lecz odwrotnie, przybywa.

Każda z Pań dyrektorek stara się jak najlepiej dbać  o powierzoną jej placówkę oraz racjonalnie gospodarować posiadanym budżetem.  

Wspólne, systematyczne spotkania dyrektorek wszystkich placówek, które zostały zapoczątkowane przez Panią Wójt pozwalają na szersze dzielenie się doświadczeniem, przekazywane są dobre praktyki i  wspólnie poszukuje sie  rozwiązań spraw trudnych.

Wszystkie placówki na przestrzeni ostatnich trzech lat bardzo zmieniły się  uzyskując nowy wygląd na zewnątrz, jednak nadal potrzebują sporo inwestycji wewnątrz oraz lepszego, nowocześniejszego wyposażenia.  

Systematycznie w ramach posiadanych środków budżetowych staramy się dbać o jakość i warunki edukacji w naszej gminie, jednak nie jest to rzecz prosta. Najważniejsze aby mieć świadomość  czym jest edukacja i jakie korzyści wnosi w rozwój lokalnych społeczności.
Liczba wyświetleń: 979