Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Jak budować ekonomicznie i energooszczędnie? Budujące Czwartki z Domowy.pl w Gdańsku Drukuj Stworz PDF

Budujące Czwartki to ogólnopolski cykl bezpłatnych spotkań, skierowany do Inwestorów indywidualnych, pozwalający zdobyć niezbędną wiedzę na temat energooszczędnego budowania. Konferencje, odbywające się każdorazowo w większych miastach Polski, dają okazję do spotkań z ekspertami rynku budowlanego i umożliwiają zdobycie informacji na temat nowoczesnych technologii, pozwalających budować domy efektywne energetycznie.

Hasłem przewodnim całego cyklu Budujących Czwartków jest POSTAW NA DOM, BUDUJ ENERGOOSZCZĘDNIE! Akcja, propagując budownictwo jednorodzinne, zachęca Polaków do realizacji marzeń o własnym domu.

Podczas każdego z wieczorów Inwestorzy będą mogli spotkać się w gronie osób zainteresowanych wspólnymi tematami, zapoznać się z etapami planowania budowy, porozmawiać ze specjalistami, poznać koszty budowy domu energooszczędnego, porównać lokalne ceny nieruchomości z ceną samodzielnie wzniesionego budynku.

Wszystkie spotkania organizowane są przez Domowy.pl – ogólnopolską sieć Doradców (architektów i inżynierów budownictwa).

Kolejne spotkanie w ramach Budujących Czwartków odbędzie się w Gdańsku – 20.02.2014 roku, w Restauracji Malinowy Ogród, przy ulicy Łąkowej 1-2, o godzinie 18:00.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie domowy.pl.

Spotkania odbywające się w ramach Budujących Czwartków pozwalają poznać istniejące możliwości związane z finansowaniem budowy, uczą proekologicznych postaw podczas budowy domu, jak i użytkowania go na późniejszym etapie. Umożliwiają wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, jak i kontakt z ekspertami sektora budowlanego. Inicjowane dyskusje pozwalają rozwiać wątpliwości, jakie mogą pojawić się na różnych etapach procesu inwestycyjnego.

 

Wszystkie spotkania mają wspólne założenia, dostosowywane do lokalnych trendów i danych. Główne punkty spotkań dotyczą obszarów z tematów takich jak: lokalne ceny nieruchomości, dostępność działek budowlanych, cechy budynku energooszczędnego procedura uzyskania pozwolenia na budowę, dobór materiałów do budowy domu energooszczędnego, dostępne dopłaty, budowa domu w standardzie energooszczędnym, aspekty inwestycyjne (co ile kosztuje i w co na pewno warto zainwestować), pytania do ekspertów, czas na rozmowy indywidualne.

 

Budujące czwartki z Domowy.pl wpisują się w podejmowane obecnie działania, mające na celu promowanie efektywnego energetycznie budownictwa. Te działania to przede wszystkim zmiany w polskim ustawodawstwie, które nakładają na inwestorów nowe obowiązki w zakresie zużycia energii przez budynki mieszkalne, to przygotowywanie gruntu pod wprowadzenie dyrektywny unijnej, zakładającej, że od 2020 roku będzie nam wolno budować jedynie domy o niemal zerowym zużyciu energii, to w końcu wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program dopłat do budynków energooszczędnych i pasywnych

Liczba wyświetleń: 1001