Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Zachowaj Trzeźwy Umysł !!!! Kontynuujemy, bo jesteśmy zadowoleni ..... Drukuj Stworz PDF

Zachowaj Trzeźwy Umysł !!!! Kontynuujemy, bo jesteśmy zadowoleni ..... http://www.trzezwyumysl.pl/?p=8842

Kontynuujemy, bo jesteśmy zadowoleni! – Mieliśmy akcję edukującą sprzedawców alkoholu i cykl zawodów plażowej piłki siatkowej. Na zakończenie kampanii zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Planuj Trzeźwo Przyszłość” – relacjonuje Ewa Suchewicz, sekretarz GKRPA. W 2013 roku kampania ZTU objęła 1200 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych gminy.

 

Nauczyciele przeprowadzili też cykl zajęć o szkodliwości alkoholu i nikotyny, a w zależności od planowanych działań uczniowie otrzymywali odpowiednie ulotki.

W czasie wakacji zorganizowano serię zawodów plażowej piłki siatkowej w Stegnie. Równolegle w przyplażowych sklepach i barach przeprowadzona została kampania „Pozory mylą – dowód nie”, mająca na celu wyczulenie sprzedawców na zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim.

Wieńczący kampanię konkurs plastyczny pt. „Planuj Trzeźwo Przyszłość”, dla wszystkich placówek oświatowych, miał na celu wywołanie wśród jego uczestników dyskusji na temat tego, czym jest alkohol i jakie wywołuje skutki dla organizmu.

– Działania profilaktyczne podejmowane w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł miały na celu wskazanie nowych, ciekawych metod pracy z dziećmi i młodzieżą w kształtowaniu ich pozytywnych postaw społecznych – podsumowuje Ewa Suchewicz.

Koordynatorem kampanii była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stegnie.

Sprawozdanie sporządziła Ewa Suchewicz, sekretarz GKRPA.

Liczba wyświetleń: 1327