Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

WARSZTATY PASJONATÓW RĘKODZIEŁA - galeria zdjęć Drukuj Stworz PDF

Niesamowite, jakie piękne kwiaty można wyczarować z bibuły. Uczestniczki Warsztatów Pajonatów Rękodzieła miały okazję nauczyć się zapomnianej dziś techniki rękodzieła - bibułkarstwa. Zakończyliśmy I etap tworzenia kwiatów. Kolejne cuda zaplanowano na czerwiec ;-)

Tradycja tworzenia ozdób z bibuły wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych, głównie z okazji dorocznych świąt kościelnych. Długie i mroźne zimowe wieczory sprzyjały spotkaniom lokalnych gospodyń, które za pomocą kwiatów z bibuły chciały na nowo wypełnić domostwa kolorami lata. To górska przyroda stanowiła najważniejszą inspirację dla kwiaciarek – bo tak właśnie nazywały siebie kobiety zajmujące się wyrobem kwiatów. Wykonywane przez nie ozdoby przedstawiały głównie występujące w naturze kwiaty: maki, stokrotki, chabry, niezapominajki i dzwonki (źródło: http://zwiejskiegoogrodka.wordpress.com/)

 

Przypominamy, że Warsztaty Pajonatów Rękodzieła, których organizatorem jest Stowarzyszenie "KULTURALNI", odbywają się w poniedziałki w świetlicy GOK w Stegnie - instruktor Alicja Krysiewicz.

logo

Liczba wyświetleń: 927