Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Wyzwól społeczną energię i Działaj Lokalnie! Drukuj Stworz PDF

9 kwietnia w biurze Fundacji Pokolenia podsumowano program grantowy Działaj Lokalnie VIII 2013

Działaj Lokalnie to program Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany
przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie. Od 2006 roku rolę ODL pełni Fundacja Pokolenia, obejmująca zasięgiem swoich działań gminy powiatów tczewskiego i nowodworskiego.

W ubiegłorocznej edycji dofinansowano17 projektów na łączną kwotę 76199,06 złotych.

– To 9 organizacji i 8 grup nieformalnych, które otrzymały wsparcie na realizację lokalnych inicjatyw. To 2143 bezpośrednich uczestników. To 2332 odbiorców działań. To 294 wolontariuszy zaangażowanych w realizację. To 9 nowych partnerstw lokalnych. – wylicza Artur Rajkowski, Animator Ośrodka Działaj Lokalnie w Tczewie - Oczywiście to tylko kilka liczb określających Działaj Lokalnie 2013. Poza tym, wiele godzin szkoleń
i warsztatów, wystawy, festyny, gry miejskie, animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Wymieniać można naprawdę długo.

Działaj Lokalnie to nie tylko konkurs grantowy. Na program składają się także spotkania sieciujące, szkolenia dla realizatorów projektów, doradztwo i konsultacje dla grantobiorców, warsztaty z narzędzi promocji czy Konkurs „Opowiedz…”.

Realizacja programu na taką skalę nie byłby możliwa bez współpracy z partnerami:

Miastem Tczew, Gminą Gniew, Gminą Subkowy, Bankiem Spółdzielczym w Tczewie, Gminą Stegna, Powiatem Nowodworskim, Bankiem Spółdzielczym w Stegnie, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. – To dzięki wspólnemu zaangażowaniu pracy i środków co roku wspierane są lokalne inicjatywy mieszkańców – podkreśla Paulina Kremer, Członkini Zarządu Fundacji Pokolenia.

Podczas podsumowania roku 2013 ogłoszono wyniki lokalnego etapu konkursu „Opowiedz…” na najciekawsze sposoby opisywania podejmowanych działań i promocji inicjatyw społecznych i najlepsze przykłady twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie.

Komisja konkursowa, w skład której weszły osoby zajmujące się mediami, wyróżniła trzy prace:

Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury Zebra: https://www.youtube.com/watch?v=n2gJdw0mgzU (projekt „FireSZAŁ – Zapal się do działania”),

Stowarzyszenia „Pomoc za jeden uśmiech” : https://www.youtube.com/watch?v=2TPJlOmsROY (projekt „Wolontariat doda Ci skrzydeł),

Rady Sołeckiej wsi Junoszyno: http://prezi.com/s7mgme4xzkpz/dl-viii/ (projekt „Dla każdego coś dobrego”).

W trakcie spotkania odbyła się także wideokonferencja z Iwoną Olkowicz, Koordynatorką Programu Działaj Lokalnie, z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która podkreśliła wagę lokalnego konkursu grantowego, oddolności inicjatyw mieszkańców i zaangażowania różnych partnerów w pracę na rzecz dobra wspólnego.

Po części oficjalnej na wszystkich przybyłych gości czekał „szwedzki stół projektów”,
gdzie można było zobaczyć co działo się w trakcie ubiegłorocznej edycji Działaj Lokalnie, porozmawiać z grupami realizującymi inicjatywy, nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami.

Zobacz, co się działo: www.dzialajlokalnie.pl (zakładka „BAZA PROJEKTÓW”).

 

Co w 2014?

10 kwietnia wystartował konkurs grantowy Działaj Lokalnie 2014.

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? Działaj Lokalnie jest dla Ciebie!

Przyjdź na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej:

24.04. STEGNA godz. 16:00 Gminny Ośrodek Kultury, przy ul. Gdańskiej 60

 lub

29.04 NOWY DWÓR GD. godz. 16:00 Żuławski Ośrodek Kultury, przy ul. Sikorskiego 21

Nabór wniosków do 15 maja 2014 na stronie: www.system.dzialajlokalnie.pl

 

Wyzwól społeczną energię i Działaj Lokalnie!

 Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja Pokolenia

ul. Obrońców Westerplatte 6, 83-110 Tczew

dzialajlokalnie@fundacjapokolenia.pl 

www.fundacjapokolenia.pl

Osoba do kontaktu:
Artur Rajkowski, tel. kom. 791 939 395

Liczba wyświetleń: 1016