Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Egzamin gimnazjalny Drukuj Stworz PDF


Blisko 380 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło w środę 23 kwietnia po godzinie 9 do egzaminu, który miał sprawdzić ich wiedzę humanistyczną.

Byli wśród nich także gimnzajliści z gminy Stegna, którzy pisali egzamin w trzech szkołach naszej gminy: w Mikoszewie, Tujsku oraz w Stegnie. Przed wejściem na sale egzaminacyjne uczniowie nie byli bardzo zestresowani, chociaż niektórzy obawiają się matematyki.

Egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie będą pisać w czwartek, a w piątek - test z języka obcego.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Następnie od godziny 11 przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu trwała 90 minut. 

Czwartkowy egzamin też będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60minut. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut. Egzamin będzie przeprowadzany z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Najczęściej wybieranym językiem obcym, także w naszej gminie jest język angielski. 

Za wszystkich gimnazjalistów przystępujących w tym roku do egzaminu mocno trzymamy kciuki i życzymy samych łatwych pytań!

Wynik egzaminu gimnazjalnego jest brany pod uwagę podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych. Uczniowie poznają go podczas zakończenia roku szkolnego. 

Liczba wyświetleń: 890