Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE W STEGNIE - SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI "TRZECIE UJŚCIE WISŁY" - WALDEMAREM NOCNYM Drukuj Stworz PDF

     Tegoroczny Światowy Dzień Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stegnie był obchodzony bardzo uroczyście. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla czytelników bardzo interesujące spotkanie. Naszym gościem był autor książki „Trzecie Ujście Wisły” - Pan Waldemar Nocny.

     Autor opowiedział o tym, jak powstawała książka, o historii Mikoszewa, niezwykle szczegółowo i interesująco zaprezentował dzieje Przekopu Wisły, od jego najstarszych planów, przez historię budowy oraz jej uroczystego zakończenia w 1895 roku, aż po czasy obecne. Padło wiele ciekawych pytań, uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się w dyskusję, odżyły wspomnienia. Każdy miał możliwość zakupienia książki „Trzecie Ujście Wisły” wraz z pamiątkowym wpisem, a także  innych  publikacji autorstwa pana Waldemara Nocnego.

     Dzięki zaangażowaniu czytelników i sympatyków Biblioteki, spotkaniu towarzyszyła  bardzo ciepła i przyjazna atmosfera. Na zakończenie Pan Waldemar Nocny obiecał kolejne spotkanie, na którym zaprezentuje swoją książkę o plażach Mierzei Wiślanej, nad którą obecnie pracuje.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkanie i zapraszamy do naszej Biblioteki!

Liczba wyświetleń: 1005