Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Ćwiczenia Krótkofalarskie – „Łowy na lisa” Drukuj Stworz PDF

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej i harcerzy „Sztorm” im. Bernarda Filarskiego z Gimnazjum w Stegnie w dniu 6 maja 14 brała udział w Ćwiczeniach Krótkofalarskich „Łowy na lisa”.
Ćwiczenia (zabawa) „Łowy na lisa” odbywały się w plenerze. Polegały na znalezieniu ukrytego nadajnika wysyłającego sygnał radiowy. 
Sygnał ten słyszany był przez poszukiwaczy, posiadających odbiornik z anteną, z różnym natężeniem w zależności od kierunku, w którym byli skierowani. Aby odszukać nadajnik należało kierować się w stronę silniejszego sygnału, co nie było wcale łatwe gdyż nadajnik został sprytnie ukryty głęboko w lesie.
Zabawa była wspaniała i wszyscy uczestnicy zadowoleni.
Dodatkową niespodzianką dla wszystkich uczestników było otrzymanie dyplomu uczestnika „Łowy na lisa”.

Całą zabawę dla młodzieży zorganizowali koledzy z klubu krótkofalarskiego SP2PHA ze Stegny w składzie: Waldek SQ2AJS, Andrzej SQ2AJN, Heniek SQ2HFS 
i Komendant Harcerstwa z Hufca ZHP Malbork hm. SP2FAV Ryszard Siekierski, któremu dziękujemy za użyczenie sprzętu z klubu SP2ZFT z Malborka. 

Stegieński klub dziękuje kierownictwu Zespołu Szkół w Stegnie za umożliwienie prezentacji nowych form zabawy- spędzania ciekawie czasu dla młodzieży.

Organizator
Radio Klub SP2PHA

Andrzej Wiśniewski SQ2AJN

Str. internetowa Radio Klubu „Jantar” SP2PHA Stegna,https://pl-pl.facebook.com/SP2PHA

Film z ćwiczeń dostępny jest pod linkiem >> http://youtu.be/0l9AIEXy9Yc

Galeria zdjęć dostępna jest pod linkiem >>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.666829886705505.1073741851.178247452230420&type=1

Liczba wyświetleń: 913