Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Koncert w ramach Festiwalu ,,Muzyka polska na Żuławach” Drukuj Stworz PDF

Już jutro o godz. 19, w Jantarze (gm. Stegna), odbędzie się ostatni koncert w ramach Festiwalu ,,Muzyka polska na Żuławach”*, podczas którego  zaprezentuje się Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia.

 


Z elbląskimi kameralistami wystąpi młody i niezwykle utalentowany skrzypek – Janusz Wawrowski. Przed koncertem głównym (o godz. 16), odbędzie się otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży.
W repertuarze, jak podczas każdego z festiwalowych koncertów, znajdą się dzieła polskich mistrzów kompozycji inspirowane folklorem: polonezy, oberki, kujawiaki i mazurki, wszystkie najwyższej próby. Artyści wykonają między innymi Nokturn op. 27 nr 2 Fryderyka Chopina. Nokturn to forma, której Chopin wprawdzie nie wymyślił, jednak dopiero on, wielki polski poeta fortepianu, pokazał, czym naprawdę jest owa „pieśń nocy” – dzieło pełne delikatności, subtelności i niezwykłych muzycznych barw. Kolejnym z utworów, który będzie można usłyszeć jest Polonez D-dur Henryka Wieniawskiego, utwór eksponujący wirtuozerię i doskonałą technikę gry. To wszystko w rytmie dawnego uroczystego tańca, który był tak chętnie wykonywany na polskich dworach, w pałacach i zamkach. Poza tym w programie: Melodia Ignacego Paderewskiego, Serenada Mieczysława Karłowicza, Oberek 1 Grażyny Bacewicz, Pięć melodii ludowych Witolda Lutosławskiego, Suita staropolska Andrzeja Panufnika i Orawa Wojciecha Kilara.
Tym razem muzycy zagrają w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, ul. Gdańska 26a.     Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
     Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.


    
     *Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia Artystyczne” – priorytet „Muzyka”.

 

Liczba wyświetleń: 690