Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE, Z NAMI SWÓJ REGION W PEŁNI POZNACIE! - Tujsk Drukuj Stworz PDF

W dniu 22.07.2014 r. dzieci z filii bibliotecznej w Tujsku wybrały się na pieszą wycieczkę do miejsca, gdzie rzeka Tuga wpada do rzeki Szkarpawa. Jest tu mały drewniany mostek łączący Tujsk z miejscowością Chełmek Wieś. Szlak wiódł wśród uprawnych pól, aby dzieci nauczyły się rozpoznawać rodzaje zbóż i mogły zerwać kilka kłosów do swoich zielników. Krótki odpoczynek nad wodą pozwolił zebrać siły na drogę powrotną, ale już inną, o wiele dłuższą trasą. Mimo zmęczenia, dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.

 

W dniu 25 lipca,  kontynuując poznawanie swojej najbliższej okolicy, dzieci z filii bibliotecznej w Tujsku ruszyły na pieszą wycieczkę w kierunku mostu zwodzonego na rzece Tuga, zlokalizowanego na granicy miejscowości Tujsk - Stobiec. Spacer wzdłuż rzeki był bardzo przyjemny, mimo upału jaki wówczas panował. Most, króry był celem wycieczki został zbudowany po 1936 roku wg projektu mostów zwodzonych, znajdujących się w Rybinie i Sztutowie.  Zniszczony pod koniec II wojny światowej, został odbudowany w 1955 roku.  Obecnie jest bardzo zaniedbany i zamknięty dla żeglugi. Dodatkową atrakcją była zabawa z małymi pieskami, które zaraz przybiegły z pobliskiego gospodarstwa, gdy tylko zobaczyły dzieci. Po odpoczynku nad wodą, dzieci mogły wrócić do biblioteki, gdzie panował przyjemny chłód i opowiedzieć o swoich wrażeniach z wycieczki.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „KULTURALNI”w ramach realizacji zadania publicznego "CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE, Z NAMI SWÓJ REGION W PEŁNI POZNACIE!" sfinansowanego ze środków Gminy Stegna przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w 2014r. 

logo

logo

logo

Liczba wyświetleń: 1217