Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Bronowo uczciło 25. rocznicę wyborów '89 - relacja Drukuj Stworz PDF

Bronowo włączyło się w ogólnopolskie obchody 25. rocznicy wyborów '89. Z tej okazji odbyła się uroczystość przybliżająca mieszkańcom, szczególnie najmłodszym, czasy PRL-u oraz rodzącego się ruchu wolnościowego "Solidarność". 


Podczas spotkania można było obejrzeć archiwalne filmy i wysłuchać informacji przygotowanych przez dzieci. Warto podkreślić, że pomimo wakacji, dzieciaki pracowały nad zaprezentowaniem czasów, które znają tylko z książek oraz opowieści rodziców i dziadków. Tematyka wystąpień skupiła się na sylwetkach ludzi - symboli, ważnych wydarzeniach oraz opisach atmosfery lat 80. Filmom i prelekcji towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci oraz przedmiotów i dokumentów związanych z czasami PRL. Uroczystość została przygotowana przez grupę Kreatywna Bronka w najdrobniejszych szczegółach: sala świetlicy środowiskowej została przystrojona w kolorach wolności: na biało-czerwono, z adapteru płynęły piosenki Anny Jantar, nawet kalendarz na ścianie przedstawiał kultowe auta PRL. Zadbano nawet o wygląd uczestników. Każdy miał na sobie biało-czerwony strój lub chociażby akcenty, takie jak biżuteria czy specjalnie przygotowane na tą okazję paznokcie w kolorach polskiej flagi! 


Spotkanie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi. Kontynuacją tego samego przedsięwzięcia w najbliższą środę mieszkańcy Bronowa pojadą na wycieczkę do Gdańska, podczas której zwiedzą wystawę Drogi do Wolności w Europejskim Centrum Solidarności, Górę Gradową oraz Edukacyjne Centrum Hewelianum.


W uroczystościach w Bronowie uczestniczyła Wójt Gminy Stegna Jolanta Kwiatkowska oraz Radna Krystyna Witkowska, które pogratulowały inicjatorkom spotkania ciekawej i pouczającej inicjatywy i podziękowały za sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa...

 

Relację ze spotkania mozna obejrzeć TUTAJ.

Liczba wyświetleń: 834