Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Relacja z Festynu w Bronowie Drukuj Stworz PDF

W piątek 15 sierpnia odbył się Festyn w Bronowie połączony z obchodami Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kaplicy świetlicy w Bronowie. Następnie wszyscy mieszkańcy zostali zaproszeni na posiłek. Po obiedzie rozpoczął się festyn, podczas którego na uczestników czekało wiele atrakcji: kawiarenka z domowymi wypiekami, losowanie nagród, konkursy dla dzieci, basen z kulkami, muzyka i tańce.


Przybyłym na festyn, wśród których była także Wójt Jolanta Kwiatkowska, najbardziej spodobał się taniec sobótkowy w wykonaniu mieszkanek wsi, które tym właśnie tańcem wywalczyły I miejsce podczas II Turnieju Sołectw. Największą atrakcją była pianowa zabawa zorganizowana przez OSP.

 

W organizację imprezy aktywnie włączyli mieszkańcy wsi, w szczególności: Bogumiła Duraj, Krystyna Witkowska, Małgorzata Szwaczka, Małgorzata Bernatek, Przemysław Kasperski, Marta Masłoń,Sylwia Szwaczka, Patrycja Szwaczka, Edyta Milecka, Dominika Cichal, Jerzy Żytkowski, Marek Duraj, Magdalena Szymborska.


Relacja foto z festynu znajduję się TUTAJ.

Liczba wyświetleń: 1015