Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE, Z NAMI SWÓJ REGION W PEŁNI POZNACIE! - Dworek Drukuj Stworz PDF

Za nami kolejny etap poznawania Małej Ojczyzny. Tym razem uczestnicy projektu z Dworka wyryszyli do gospodarstwa rolnego ;-) Dzieci mogły zobaczyć, czasem także pogłasakć zwierzęta oraz dowiedzieć się jak wygląda ich hodowla. 

Projekt "CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE, Z NAMI SWÓJ REGION W PEŁNI POZNACIE" zbliższa się powoli ku końcowi. Przed nami najciekawsza część projektu - wycieczka do Krynicy Morskiej oraz spotkanie ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych DRAPOLICZ. Jedziemy 20 września 2014. Obserwatorium jest ciekawym miejscem - oddalone jest o około 5 kilometrów od Krynicy Morskiej w kierunku wschodnim. Położone jest w środku lasu, na wzniesieniu wysokości blisko 50 metrów nad poziomem morza. Korony drzew po stronie południowej i północnej są poniżej stóp obserwatora. Dzięki temu widać stąd morze, wody Zalewu Wiślanego, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz położone po drugiej stronie miejscowości. Gołym okiem widać wieżę we Fromborku, w której pracował Kopernik a przez lornetkę rosyjskie miasto Baltijsk. Szerokość Mierzei Wiślanej w tym miejscu wynosi około 800 metrów. Obserwacje ptaków na punkcie są niezapomnianym przeżyciem i dużą atrakcją wśród odwiedzających. Ptaki przelatują tu na niewielkich wysokościach i niewyobrażalnych ilościach, często tuż nad głowami obserwatorów. Często ignorują obecność ludzi, dzięki temu można je swobodnie obserwować. Mamy nadzieję na niepowtarzalne wrażenia.

 

Projekt „CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE, Z NAMI SWÓJ REGION W PEŁNI POZNACIE” jest realizowany przez Stowarzyszenie "KULTURALNI" w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków Gminy Stegna przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

logo

logo

logo

Liczba wyświetleń: 1020