Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Konkurs dla młodzieży "Żuławy - mozaika wielu kultur" Drukuj Stworz PDF

Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Żuławy – mozaika wielu kultur”


W ramach projektu planowana jest organizacja konkursu dla młodych Żuławiaków, uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości kulturowej, tożsamości regionalnej oraz upowszechnianie właściwych postaw młodzieży wobec wielokulturowego dziedzictwa i przeszłości regionu. W ramach konkursu, podzielonego na dwie kategorie, uczniowie będą prowadzić własne blogi lub pisać reportaże o Żuławach w oparciu o materiały dydaktyczne zamieszczane na bloguhttp://zulawymozaika.wordpress.com/ prowadzonym przez Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”.


Rejestracja uczestników trwa od  15 do 30.09.2014


W ramach podsumowania konkursu, w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie, zostanie przeprowadzona gala wręczenia nagród, podczas której będzie miała miejsce wystawa zdjęć (wykonanych przez uczestników) oraz wykład o wielokulturowości Żuław celem przekazania szerszemu gronu młodzieży wiedzy o wydarzeniach historycznych i społeczno-kulturowych wpływających na identyfikację regionalną mieszkańców Żuław.


Planowane działania, poza przywracaniem wśród młodzieży pamięci o bogatym dziedzictwie kulturowym regionu, posłużą również podtrzymywaniu międzypokoleniowych więzi jej mieszkańców, a także zwiększeniu zainteresowania swoją „małą ojczyzną” wśród młodzieży.


Organizator: Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”

Współorganizator gali: Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Województwa Pomorskiego

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, tygodnik Żuławy i Mierzeja, Gazeta Malborska,naszemiasto.pl, ndg24.com
 

Regulamin konkursu dostępny jest na stroniehttp://zulawymozaika.wordpress.com/


Liczba wyświetleń: 725