Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Propozycje stowarzyszenia Kochamy Żuławy na ostatni weekend września Drukuj Stworz PDF

Wrzesień stał się miesiącem intensywnej pracy Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”. Na początek jesieni, a w ostatni weekend września, Stowarzyszenie zaplanowało aż 2 wydarzenia.

- Spacer z przewodnikiem po Żuławkach i Drewnicy
- Wydarzenie „Z muzyką przez Żuławy


Żuławki i Drewnica – spacer z przewodnikiem
 

W dniu 28.09.14 r. odbędzie się kolejny spacer z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”.


Tym razem Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do Żuławek i Drewnicy – dwóch wsi, które ze względu na liczbę zabytków, bywają nazywane „żywym skansenem”.


28.09.14 r., niedziela, godzina 11.00


W programie:
• domy żuławskie - również podcieniowe
• wiatrak koźlak
• krajobraz kulturowy Żuławek i Drewnicy
• inne zabytkowe obiekty
• poczęstunek

Co warto wiedzieć?
• udział bezpłatny
• przewodnik: Tomasz Sosnowski
• zbiórka: godzina 11.00 – na parkingu przy świetlicy w Żuławkach
• organizujemy kolejną zbiórkę psiej karmy dla przytuliska w Nowym Dworze Gdańskim
• uczestnicząc w wycieczce oświadczasz, że zapoznałeś się i akceptujesz nasz regulamin dostępny na stronie www.kochamyzulawy.pl

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, Stowarzyszenie „Drewnica”, Sołectwo Żuławki, Sołectwo Drewnica, Klub Kobiet w Żuławkach

Z muzyką przez Żuławy

Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza młodych Żuławiaków, na wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o nich. Celem projektu „Z muzyką przez Żuławy” jest ukazanie piękna Żuław oraz rozbudzenie zamiłowania do nich, wśród dzieci i młodzieży, przy zastosowaniu akceptowalnych i lubianych przez nich form oddziaływania, jakimi są muzyka czy zajęcia praktyczne. Dodatkowo Stowarzyszenie chcę zwrócić uwagę na poszanowanie własności intelektualnej twórców muzyki.


Dla młodych ludzi muzyka stała się nieodłącznym elementem ich życia. Dlatego Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” postanowiło pokazać młodym Żuławiakom jak wiele wspólnego ma region, w którym mieszkają z tym co tak bardzo lubią. Ponieważ ich wiedza na oba tematy często nie jest zbyt obszerna, Stowarzyszenie zamierza wskazać, jak wydobyć piękno, które mają na wyciągnięcie ręki, zachęcić do odkrywania wdzięku Żuław, uświadomić im, że to nie tylko płaski teren, a muzyka wbrew przyjętym przekonaniom to nie tylko „techno”. Stowarzyszenie pragnie nauczyć odbiorców szacunku do otaczającego ich świata oraz pracy, jaką wykonują twórcy muzyki, pokazując jak tworzy się muzykę i zachęcając do nabywania jej z legalnych źródeł.


„Z muzyką przez Żuławy” – 27.09.2014 r. godzina 12.00 – Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.
Więcej informacji nawww.kochamyzulawy.pl


Projekt „Z muzyką przez Żuławy” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.

Liczba wyświetleń: 854