Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

JUGONOSTALGIA - koncert kolęd narodów świata Drukuj Stworz PDF

plakat

 

Jugonostalgia to harmonijne, oryginalnie dobrane trio. Muzyków połączyły bałkańskie korzenie i miłość do muzyki byłej Jugosławii. Credo zespołu to nieść radość i przekazać piękno muzyki bałkańskiej tym, którzy do tej pory nie mieli okazji jej poznać. Zespół powstał w 2009 roku. Początkowo występował jako Kriło Leptira (skrzydło motyla).

W repertuarze zespołu jest już 5 Bałkańskich zeszytów koncertowych Jugonostalgii, na który złożyły się pieśni i opracowania instrumentalne muzyki krajów byłej Jugosławii (pieśni w oryginalnych językach, głównie z Dalmacji, Bośni i Hercegowiny). Artyści Jugonostalgii pragną muzycznie narysować malownicze piękno krajobrazu i narodów słowiańskich znad Adriatyku i przybliżyć ich publiczności polskiej. W skład zespołu wchodzą: Tereza Vesna Bujvit - śpiew, ozdobne instrumenty perkusyjne; Aca Zinić - śpiew, instrumenty klawiszowe; Bata Petrović - śpiew, gitara. 

Ostatnio Jugonostalgia uczestniczyła w  wydarzeniach  kulturalnych - festiwalu Saskiej Kępy, koncercie Cafe-teatr w Teatrze Polskim, we  Wrocławskim festiwalu Kultura bez granic itp.

Liczba wyświetleń: 787