Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stegnie Drukuj Stworz PDF

Tegoroczne ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stegnie upłynęły pod hasłem:  „A my się myśleć nie boimy, komputery wyłączymy, do czytania książek i poznawania świata powrócimy!”.

Przez dwa tygodnie spotykaliśmy się codziennie na zajęciach plastycznych, edukacyjnych, integracyjnych, grach i zabawach, których motywem przewodnim były ptaki. Uczennice Szkoły Podstawowej w Stegnie – Zuzanna Chlebicka i Marta Cholewa – chętnie podzieliły się swoją pasją i ogromną wiedzą o ptakach Polski z innymi dziećmi.  W formie prezentacji multimedialnej zapoznały nas z gatunkami ptaków  Żuław i Mierzei Wiślanej oraz z ich zwyczajami. Słuchaliśmy też pięknych głosów, jakie wydają ptaki.

A we wtorek, 10 lutego o godz. 11:00 zawitała do nas Pani Jolanta Bulak z Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Pani Jola jest wielką pasjonatką przyrody, więc  z przyjemnością wysłuchaliśmy jej prezentacji „Dlaczego należy chronić ptaki?”. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę dla naszego środowiska odgrywają ptaki, jak należy je chronić i jak pomagać im zimą.

Na podstawie zdobytej wiedzy, każde dziecko zilustrowało wybrany przez siebie gatunek ptaka, a z rysunków powstała przepiękna wystawa zatytułowana „Nasze ptaki”, którą oglądać można w Bibliotece, w godzinach otwarcia – do czego serdecznie zachęcamy!  W ramach tych zajęć ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci spędzających ferie w Bibliotece, zatytułowany „Sowa – symbol biblioteki!”. Prace, które powstały, były tak piękne i niepowtarzalne, że jury jednogłośnie nagrodziło wszystkich uczestników. Na zakończenie ferii każde dziecko, które brało udział w zajęciach i w konkursie otrzymało w nagrodę piękną książkę.

Poza rysunkami ptaków powstały również  przestrzenne figurki zwierząt. Bajkowe i  bardzo kolorowe sowy, pawie, psy i inne zwierzaki wykonane z papieru tworzą wspaniałą dekorację w naszej Bibliotece.  

Oczywiście nie zapomnieliśmy o książce! Każdego dnia poznawaliśmy nowych bajkowych bohaterów:  tworzyliśmy ilustrację do bajki „Królowa Śniegu”, mapę przygód „Cudaczka-Wyśmiewaczka”, rysowaliśmy postacie z czytanych bajeczek i wierszyków, poznawaliśmy wesołe rymowanki. Nie zabrakło też quizów i zagadek, a także popularnej gry „kalambury”.

Ferie upłynęły nam w bardzo ciepłej i wesołej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które przychodziły do Biblioteki, rodzicom oraz wychowawcom. Gorąco zapraszamy wszystkich do oglądanie wystawy prac plastycznych, wykonanych przez nasze dzieci!

Liczba wyświetleń: 661