Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Spotkanie z Sołtysami 16.03.2015 r. Drukuj Stworz PDF

Wczoraj 16 marca w Urzędzie Gminy Stegna odbyło się spotkanie z Sołtysami.

Na spotkaniu obecna była m.in. p. Dorota Betkier z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim, która przedstawiła tematy: "Aktywny Samorząd", "Rodzinna zastępcza szansą na dom", "Państwowy Fundusz Rehabilitacji osób niepełnosprawnych". Więcej informacji na ww. tematy na stronie PCPR http://www.pcprndg.pl/ . 
Na spotkaniu obecna również była p. Lucyna Gręda Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stegnie, która poruszyła temat akcji "Jabłuszko" - czyli rozdawania dla mieszkańców Gminy Stegna jabłek i marchwi. W przyszłym tygodniu Sołtysi poszczególnych sołectw Gminy Stegna otrzymają przydziały jabłek i marchwi do rozdania wśród swoich mieszkańców. 
Oprócz ww. spraw na spotkaniu z Sołtysami poruszane były tematy dotyczące m.in.: problemów z bieżącym harmonogramem wywozu śmieci z terenu gminy; realizacji funduszy sołeckich w br.; decyzji podatkowych. Pani Wójt Ewa Dąbska poinformowała również o rozpoczęciu prac montażowych oświetlenia drogowego w miejscowościach Bronowo i Chełmek. Stanęły już pierwsze słupy oświetleniowe a kolejne sukcesywnie będą dostawiane. Poinformowała również że do Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę stacji paliw w Stegnie złożony przez ORLEN. Również w zeszłym tygodniu firma rozpoczęła pierwsze prace porządkowe na stacji paliw w Stegnie.


 

Liczba wyświetleń: 837