Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

„TAJEMNICA PRZEPISU ZUPY Z POKRZYW W BIBLIOTECE…” Drukuj Stworz PDF

„…To bardzo proste. Pozbieraj tylko te górne listki pokrzyw, wypłucz je solidnie, kilka razy nawet…” O takich i innych wielkich tajemnicach Żuławiaków rozmawialiśmy w piątkowy wieczór z Izabelą Chojnacką -Skibicką,  w stegnieńskiej Bibliotece. Pani Izabela jest autorką książek „Miłość na gruzach Kosowa” i  najnowszej „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”. Mieszka niedaleko nas na Żuławach, w starym domku na wsi i kocha wszystko to, co ją otacza, a szczególną miłością darzy „grzebanie po łokcie w ziemi”.

Przepis na zupę z pokrzyw, zawarty w najnowszej książce zainspirował uczestniczki spotkania do podzielenia się własnymi sekretami na przepyszne dania z „chwastów” i przepisami na domowe receptury, pomagające przy kłopotach zdrowotnych.

Było interesująco, momentami śmiesznie i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z zaprzyjaźnioną z nami i naszymi Czytelnikami Panią Izabela Chojnacką – Skibicką.

Czujemy się zaszczyceni, że nasi Czytelnicy i nasza Biblioteka otrzymała na kartach najnowszej książki szczególne podziękowanie.

Przepis na zupę z pokrzyw i zdrowe chipsy znajduje się w Bibliotece. Zapraszamy!

Liczba wyświetleń: 730