Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

MUZYCZNA WIOSNA W STEGNIE. KONCERT MUZYKI BLUESOWEJ i JAZZOWEJ Drukuj Stworz PDF

Zapraszamy na MUZYCZNĄ WIOSNĘ W STEGNIE !

Już w najbliższy piątek 17 kwietnia 2015 o godz.: 18:00, w Sali Widowiskowej GOK w Stegnie wystąpią: FILA BAND oraz MIKE GREENE TRIO w składzie: Łukasz Wiśniewski, Tomasz Dziano, Mike Greene.

Koncert będzie stanowił nie lada gratkę dla fanów blues'a i jazzu ! Poniżej kilka słów o artystach:

Łukasz Wiśniewski to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej super-grupy Harpcore.  W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011.

 

Tomek Dziano ur. w Łodzi, gitarzysta, wokalista, autor i kompozytor. Miłośnik blues'a i soul. Pierwszą jego znaną formacją był duet akustyczny Sapieja-Dziano, który zmienił się w "Street Blues" (uczestniczył chyba we wszystkich festiwalach bluesowych drugiej połowy lat 80tych, dwukrotny laureat Rawy Blues"). W 1988 zespół wyjechał do Berlina-Zachodniego (wówczas), gdzie często grywał w znanym berlińskim klubie "Blues Café" i wielu innych klubach oraz oczywiście na ulicach! Po zburzeniu berlińskiego muru grupa wyjechała do Holandii, a następnie w 1990 roku, do Francji, gdzie została na stale zmieniając skład i brzmienie zespołu. Pod tą nazwa działali do 2000 roku (wydając płyty Driving Licence -1996 i "Prodigal son" 2000). W tym tez czasie Tomek rozpoczął karierę solowa miedzy innymi jako: "Tomek Dziano trio", "Tribute to John lee Hooker" itp. W 2012 roku wraz z Mike Greene, Stephane Ranaldi i Alain Michel stworzyli grupę "Immigrants", z którą jeżdżą po festiwalach w: Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech i Szwajcarii (blues to bop itd …).

 

Mike Greene urodził się w Brooklyn N.Y. Dorastał słuchając blues'a, gospel i r&b w harlemskiej rozgłośni radiowej WWRL. Uczył się grać na gitarze grając w kilku zespołach do początku lat 70-tych, kiedy to opuścił USA by uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę z Wietnamem. Wyemigrował do Europy. Jego pierwszym zespołem we Francji był "Dirty Grits", lecz bardziej znaną grupą dla polskiej publiczności była formacja "Bulldog Gravy", z którą grał w Europie w latach 2004-2007. W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowało w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: "Torun Blues Meeting" i "Jesień z Bluesem". Poza tym Mike grał w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. W Polsce współpracował również z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. Teraz dzieli scenę z Polakiem mieszkającym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex "Street Blues"), z którym spotkali się na scenie akompaniując wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin . W 2012 roku założyli zespół "Immigrants", z którym koncertują po wielu europejskich festiwalach jak na przykład: "Blues to Bop" w Lugano (Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx (Francja).

 

Zespół FILA BAND - Grają jazz tradycyjny. Uczestniczyli w TV Show „Must be the music”. Zespół wywodzi się i działa na terenie Powiatu Nowodworskiego oraz trójmiasta.

 

plakat

Liczba wyświetleń: 748