Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Laureaci konkursu wojewódzkiego Drukuj Stworz PDF

Uczniowie klasy III, z Zespołu Szkół w Tujsku, Paulina Chabowska i Patryk Miniewicz pracujący, pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego, p. Gabrieli Giłka, wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym „Das ist doch sehenswert” organizowanym przez ZKPiG nr 12/Gimnazjum nr 16 w Gdańsku i zostali jego laureatami. Praca Pauliny pt. „Schwarzer Peter - Das liebe ich an Deutschland” została nagrodzona w kategorii Gra dydaktyczna III. miejscem. Praca Patryka pt. „Das ist doch Deutschland - Kalender 2015” oceniana w kategorii Broszura informacyjna/Prospekt reklamowy, podobnie jak Pauliny, zajęła III miejsce.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów województwa pomorskiego i miał na celu przede wszystkim rozwijanie umiejętności językowych; rozbudzenie zainteresowań realiami kulturowo-geograficznymi krajów obszaru niemieckojęzycznego; rozwijanie kreatywności i aktywności artystycznej. Ze względu fakt, że obie prace pisane były w języku niemieckim ocenie podlegały przede wszystkim poprawność językowa a przy tym oryginalność, estetyka.

Warto nadmienić, iż konkurs znajduje się w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez 2014/2015 Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku.

 

Gratulujemy sukcesu Paulinie i Patrykowi, oraz nauczycielom i rodzicom.

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik 2015-05-15 09:01:05 Maćkowska Katarzyna
Liczba wyświetleń: 789