Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków Drukuj Stworz PDF

W dniach 25 - 28 czerwca w Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym odbyły się VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków.
W tym roku, organizatorzy zmienili formułę, organizując regaty wokół jednego z portów – w tym roku Krynicy Morskiej aby regaty stały się dostępne dla większej liczby żeglarzy, nie tylko tych, którzy mają wolę walczyć z żywiołem przez kilkanaście godzin. Dzięki temu liczba uczestników zwiększyła się do ponad 40. 
W regatach dobrze sprawdzili się żeglarze z Elbląga. Na dziewięć miejsc „medalowych”, cztery przypadły naszym żeglarzom, dwa razy na podium stawali Rosjanie i po jednym razie żeglarze z Gdańska, Suchacza i z Krynicy Morskiej.
W wydarzeniu tym brał udział Z-ca Wójt Gminy Stegna Pan Tomasz Gajewski

Puchary wręczali: wicegubernator Obwodu Kaliningradzkiego Aleksander Rolbinow, dyr. Krzysztof Czopek w imieniu marszałka pomorskiego i dyr. Jerzy Wcisła reprezentujący marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

Na zakończenie ceremonii wręczania nagród, dyr. elbląskiego Biura Regionalnego Jerzy Wcisła, zaprosił żeglarzy do udziału w VI Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków, które odbędą się w przyszłym roku w Tolkmicku.
Więcej informacji na stronie:

http://www.krynicamorska.tv/1,18451,Za-nami-VI-Miedzynarodowe-Regaty-o-Puchar-Trzech-Marszalkow.html


Liczba wyświetleń: 809