Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

EuroLato 2015" w Stegnie Drukuj Stworz PDF

19 lipca na placu przy ul. Jagiełły w Stegnie w ramach wakacyjnego cyklu imprez informacyjno–edukacyjnych EuroLato 2015 zagościły pełne atrakcji namioty Komisji Europejskiej w Polsce. To już ósmy przystanek akcji na trasie koncertowej Lata z Radiem, podczas którego strefę EuroLato 2015 odwiedziło ponad 500 osób, chętnych do zabawy na świeżym powietrzu i pragnących poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej.

Deszczowa pogoda nie zniechęciła najbardziej wytrwałych, żądnych wiedzy i dobrej zabawy do udziału w atrakcjach przygotowanych przez Komisję Europejską w strefie EuroLato 2015

W charakterystycznych niebieskich namiotach Komisji Europejskiej na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje, ciekawe konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz technologiczne nowinki, które każdy gość mógł osobiście wypróbować.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się w tym roku namiot poświęcony trwającemu właśnie Europejskiemu Rokowi na rzecz Rozwoju, gdzie goście mogli sprawdzić swoją wiedzę o kontynentach takich jak Azja, Afryka i Ameryka Południowa, które z Unią Europejską łączy współpraca rozwojowa. Uczestnicy chętnie próbowali swoich sił w odgadywaniu haseł rebusów i rozwiązywaniu z pomocą map zadań dotyczących wspomnianych kontynentów.

W strefie Komisji Europejskiej nie mogło również zabraknąć europejskiego koła fortuny, strefy relaksu z leżakami, szczególnie obleganymi zważywszy na pogodę, czy ścianki fotograficznej.

Gości w szczególności zainteresowały wirtualne gogle – nietypowa atrakcja, wykorzystująca najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalała „przenieść się” – nie tylko w wyobraźni – na przykład do odległej Afryki i wirtualnie uczestniczyć w jej życiu.

Tradycyjnie już, o każdej pełnej godzinie akcji odbywał się quiz EuroLato 2015 organizowany na scenie ustawionej wewnątrz największego namiotu. Konkurs miał formułę teleturnieju, a jego uczestnicy, udowadniając swoją wiedzę o Unii Europejskiej i państwach członkowskich, mogli wygrać atrakcyjne nagrody. W trakcie zmagań emocje sięgały zenitu, a atmosfera rywalizacji udzielała się także publiczności, gorąco dopingującej uczestników.

Cykl imprez informacyjno–edukacyjnych EuroLato 2015 będzie trwał przez całe wakacje. Do końca sierpnia strefa namiotów Komisji Europejskiej pojawią się jeszcze w dwunastu polskich miastach.

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych, używając hashtaga ‪#‎EuroLato2015‬, na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na Facebook-u, Twitterze i Instagramie.

 

Liczba wyświetleń: 869