Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

BEZPŁATNA TELEOPIEKA W GMINIE STEGNA Drukuj Stworz PDF

Dnia  04 sierpnia 2015r.  Wójt Gminy Stegna Pani Ewa Dąbska podpisze umowę z Polskim Centrum Opieki w Gdyni o przystąpieniu  do powszechnego Pomorskiego Systemu Teleopieki.

Gmina Stegna dążąc do podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, umożliwia na preferencyjnych warunkach, dostęp do Teleopieki domowej. PCO jest firmą świadczącą usługę Teleopieki domowej. Teleopieka domowa I generacji PCO polega na umożliwieniu Podopiecznemu dostępu do centrów usług Teleopieki domowej, poprzez dostęp do Centrum Operacyjno - Alarmowego Teleopieki („czerwony przycisk alarmowy”). 

W ramach niniejszej umowy mieszkańcy Gminy Stegna uzyskują dostęp do systemu na preferencyjnych zasadach.

Dostęp do Teleopiki domowej kierowany jest do mieszkańców Gminy Stegna, z grupy podwyższonego ryzyka, długotrwale i przewlekle chorych tj.:

- mieszkającego samotnie lub przebywającego dłużej w domu samotnie,

- w wieku 60+  i osoby zagrożone:

- z zaburzeniami pamięci, chorych kardiologicznie, neurologicznie,  na cukrzycę i inne.

Podopieczny, musi być osobą zdolną do obsługi „czerwonego przycisku alarmowego”.

Teleopieka jest usługą, dającą możliwości całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia i  zdrowia np. nagłego zasłabnięcia, upadku innego zdarzenia powodującego niepokój  o własne zdrowie. Za pomocą  czerwonego przycisku alarmowego  , którego wciśnięcie włącza alarm odbierany w Centrum Operacyjno – Alarmowym.

W ramach umowy Polskie Centrum Opieki wydzierżawi Gminie Stegna telefony stacjonarne i komórkowe które zostaną przekazane osobom objętym systemem Teleopieki.

Koszty związane z funkcjonowaniem systemu TELEOPIEKI  ponosi Gmina.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stegnie  ul. Wojska Polskiego 12 osobiście lub telefonicznie

pod nr  55-247-82-86.

Liczba wyświetleń: 695