Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Świąteczna atmosfera na terenie naszej gminy, z małym ale… Drukuj Stworz PDF

W dniu 5 grudnia 2016r. na rondzie w Stegnie zabłysła świąteczna choinka, swoim blaskiem wita wjeżdżających do Stegny i żegna tych, którzy z niej wyjeżdżają. W kolejnych  dniach zaświeciły  się iluminacje latarniowe na terenie całej gminy Stegna, wprowadzając przedświąteczną atmosferę. Ostatnim akcentem były przyozdobione lamkami LED drzewa przy wjeździe na dworzec PKS w Stegnie.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w Stegnie, za zrobienie i zamontowanie jedynego w swoim rodzaju karmnika dla ptaków przy Urzędzie Gminy Stegna oraz przekazanie karmy dla nich. Od samego początku masowo korzystają z niego sikorki i wróble.

Osobne podziękowania kierujemy do pracowników firmy „ALPINLAS” z Malborka za pomoc przy montażu lampek na drzewach w Stegnie, który wymagał niesamowitych umiejętności poruszania się po drzewach.

Niestety są wśród nas złodzieje  i wandale, ponieważ w nocy z 13 na 14.12.2016r. skradziono 2 tuje  ( 8 zniszczono)  z donic przy ulicy Gdańskiej w Stegnie. Przykry jest fakt, ze staramy się wszyscy, aby nasza Gmina była zadbana i  sprawiała swoim wyglądem wszystkim radość, a są tacy którzy myślą tylko o sobie. Jest to już druga kradzież tui z tych donic. Mimo wszystko złodziejom też życzymy wesołych świąt i oby tuje się przyjęły, bo szkoda żeby się zmarnowały…

Liczba wyświetleń: 732