Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Aktualności"Święto Pieczonego Ziemniaka"


Uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej w Stegnie obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci z rodzicami i swoimi wychowawcami uczestniczyli w wielu konkursach, zabawach oraz piekli ziemniaki. Było bardzo dużo zabawnych sytuacji jak i wiele radości. Mimo rywalizacji grup, dzieci i rodzice bardzo fajnie sie bawili. Po wysiłku wszyscy zasiedli do konsumpcji potraw z ziemniaka, przygotowanych przez rodziców. Dziękujęmy wychowawcom klas I jak i rodzicom za przygotowanie tak zabawnego Święta.

wtorek, 08.10.2013 12:03

Awans zawodowy nauczycieli

Awans zawodowy nauczycieli


W dniu 20 sierpnia 2013 r. nauczyciele kontraktowi zatrudnieni w placówkach oświatowych na terenie Gminy Stegna, przystąpili do egzaminu na nauczyciela mianowanego. Pani Anna Zubkowicz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Jantarze, Pani Anna Garbowska nauczyciel języka polskiego oraz historii w Zespole Szkół w Tujsku, Pani Mirosława Jurczak nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Tujsku oraz Pan Sławomir Jurczak nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Tujsku. Wszyscy nauczyciele wykazali się doskonałą wiedzą oraz znakomitym doświadczeniem w swojej pracy. Gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

wtorek, 03.09.2013 14:08Początek roku szkolnego 2013/2014


Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Dzisiaj rozpoczyna się rok szkolny. Kolejny rok pracy i nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Dziękuję dyrektorom wszystkich naszych szkół, pracownikom i całemu gronu pedagogicznemu za stworzenie dobrych warunków do wspólnej nauki i rozwoju młodzieży o różnych potrzebach edukacyjnych. Integracja, zrozumienie, wspólna praca a zarazem indywidualne podejście do każdego ucznia to jedne z głównych kierunków rozwoju dzisiejszej edukacji.

Życzę wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce a przede wszystkim zadowolenia ze zdobywanej wiedzy. Także tego aby szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki, była miejscem do którego przychodzicie z przyjemnością, by spotkać się z kolegami, koleżankami, nauczyć się ciekawych rzeczy.
Mam nadzieję, że nadchodzący czas będzie dla wszystkich okresem pomyślnej i owocnej współpracy, opierającej się na zaufaniu, szacunku i przyjaźni.

Rodzicom życzę jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych postępów.

Nauczycielom satysfakcji z pracy zawodowej, dalszego podnoszenia kwalifikacji i wytrwałości w niesieniu przysłowiowego "kaganka oświaty".

Wszystkim, z całego serca życzę optymizmu i uśmiechu na co dzień, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej.

poniedziałek, 02.09.2013 21:20Otwarty konkurs ofert na dofinansowanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch 2013 - edycja 2"


Wojewoda Pomorski informuje, że Minister Pracy i Polityki Społecznej działając na podstawie art. 62 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, poz. 235, z późn. zm.), ogłosił - w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH", zwanego dalej "Programem" - konkurs "MALUCH 2013 - edycja 2".

czwartek, 01.08.2013 11:02Gminny Dzień Dziecka


W ubiegłą sobotę 1 czerwca br. w Mikoszewie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Było wiele atrakcji dla wszystkich dzieci. Dziękujemy za liczne przybycie wszystkim obecnym w tak wyjątkowym dniu dla naszych pociech oraz tym, którzy przyczynili się, w różny sposób do organizacji imprezy. Uśmiechnięte buzie dzieci, zrekompensowały wiele trudu i pracy osobom przygotowującym i stanowiły najlepszą nagrodę i zachętę do organizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć. Wójt Gminy Stegna składa szczególne podziękowania:

 

· Powiatowemu Komendantowi Policji w Nowym Dworze Gdańskim,

· Kierownikowi Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana,

· Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stegny i Mikoszewa,

· Piekarni „Bagietka” z Drewnicy,

· Cukierni „WOJT”,

· MKJ Mireno ze Stegny,

- Bank Spółdzielczy w Stegnie,

· Stowarzyszenie „Żuławki i Książęce Żuławy”,

· Przedstawicielom Szkół,

· Magdalenie i Radkowi Natkańskim oraz dzieciom małym artystom występującym w Teatrze Tańca i Ruchu PASJA,

Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Jantarze występującym w Teatrzyku,

· Sołtysowi Mikoszewa wraz z Radą Sołecką,

· Mieszkańcom Mikoszewa,

· Krzysztofowi Kleszcz i motocyklistom z powiatu nowodworskiego,

· ENJOY Piotrowi Jaczewskiemu,

· Wolontariuszom,

· Sołtysowi z Drewnicy,

· Radzie Rodziców ze Stegny,

· Pani Marii Bożek,

· Pani Annie Bargieł – Gardynik,

· ROBOTYKOM - Mistrzom Świata,

· Radnej z Mikoszewa

poniedziałek, 03.06.2013 13:50Dzień Rodzica w Przedszkolu


26 maja obchodzimy Dzień Matki, a 23 czerwca Dzień Ojca. W związku z tym najważniejszym świętem dla rodziców, jak i dzieci odbyły się uroczystości w przedszkolu w Stegnie. Był bogaty program artystyczny były zabawy, pięknie recytowane wierszyki, piosenki, tańce no i łzy wzruszenia mamy a nawet taty. Wszystkim rodzicom składamy gratulacje i życzymy pociechy ze swoich dzieci. A organizatorom spotkania z rodzicami składamy podziękowania za ich zaangażonwanie i wkład za organizowanie imprezy.

środa, 29.05.2013 10:20

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stegna na Dzień Dziecka, który odbędzie się w sali przy OSP w Mikoszewie. Startujemy o godzinie 12.00. Wstęp wolny.

środa, 22.05.2013 14:39

Gimnazjaliści zdawali egzamin

Gimnazjaliści zdawali egzamin


90 uczniów III klas z 3. gimnazjów w naszej gminie przystąpiło w dniach 23-24 kwietnia 2013 r. do pisania egzaminu gimnazjalnego. We wtorek uczniowie pisali test z wiedzy humanistycznej, w środę z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a czwartek z języka obcego.


poniedziałek, 29.04.2013 11:26

Anonimowi Żarłocy

Anonimowi Żarłocy


Anonimowi Żarłocy.

Spotkania Grupy Wsparcia dla osób z problemami odżywiania.

Każda środa godzina 18:30

Mikoszewo ul. Gdańska 47
salka przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
(wejście po prawej stronie drzwi głównych).

 

piątek, 12.04.2013 15:03


Strona: « Poprzednia1 2 3