Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

DOTACJA Starostwo Powiatowe 2012 Drukuj Stworz PDF

.......Zrób cos dla innych zrób coś dla siebie......

Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Szansę”  Chełmek Osada otrzymało dofinansowanie z  Powiatu Nowodworskiego reprezentowanego przez Zarząd powiatu w Nowym Dworze Gdańskim na realizację zadania publicznego pod tytułem :

I Powiatowy Festiwal pt. „ Jesienne Inspiracje”.

Termin realizacji zadania od dnia 01.09.2012 do dnia 31.10.2012 r. 

Środki przekazane na ten cel to 1500,00.

Celem głównym zadania publicznego: jest integracja i aktywizacja mieszkańców Powiatu Nowodworskiego, z wykorzystaniem i promowaniem lokalnych darów natury.

Sposób realizacji:

Zorganizujemy I Powiatowy Festiwal pt.: „Jesienne Inspiracje”. Impreza będzie miała charakter otwarty. Jeżeli pogoda nam dopisze, Festiwal odbędzie się w Chełmku Osadzie. Jeśli nie, przeniesiona zostanie do Domu Kultury w Rybinie. Podczas Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy zorganizować warsztaty rękodzielnicze, z wykorzystaniem naturalnych materiałów – darów natury (np. słoma, owoce, warzywa, trawa, kwiaty). Nawiążemy współpracę z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Nowodworskiego, które będą mogły wystawić swoje stoiska promocyjne oraz przygotować różne potrawy z darów natury (dania z warzyw – np. ziemniaków, pieczywo własnego wyrobu itd.). Całą imprezę uświetni występ zespołu muzycznego, a animator zajmie się organizowaniem zabaw dla dzieci. Na zakończenie zostanie rozpalone ognisko, ze wspólnym pieczeniem ziemniaków i kiełbasek.

Parę tygodni przed Festiwalem (wrzesień), ogłosimy dwa konkursy:

-  konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na prace przestrzenne pt.: „Żuławy i Mierzeja Wiślana – moja mała Ojczyzna”. Jednym z kryteriów oceny prac będzie wykorzystaniem naturalnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi podczas Festiwalu. Konkurs zostanie podzielony na 3 grupy wiekowe: I – III SP, IV – VI SP, oraz GIM. Nagrodzimy pierwsze  trzy miejsca w każdej kategorii.

      -  konkurs kulinarny pt.: „Jesienne inspiracje”, w tym roku w roli głównej – ziemniak. Uczestnicy konkursu będę mogli przygotować różnego rodzaju specjały z ziemniakiem w tle. Inicjatywa ma na celu integrację mieszkańców powiatu oraz wymiana doświadczeń i przepisów kulinarnych między uczestnikami. Nagrodzimy trzy pierwsze miejsca.

 

Festiwal będzie nie tylko imprezą kulturalną. Jego głównym zadaniem będzie podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych oraz ochrona dóbr i tradycji ludowych. Mieszkamy na terenie częściowo rolniczym, bogatym w różnego rodzaju plony – dary natury. Ludzie często zapominają jak ważna w dzisiejszych czasach jest zdrowa, naturalna żywność.

 

W ramach projektu chcielibyśmy zaprosić do współpracy w zadaniach młodzież mieszkającą w Chełmku Osadzie:

- promocja projektu (przygotowanie plakatów i rozwieszanie na tablicach, umieszczanie informacji na stronach internetowych, umieszczenie informacji w prasie),

- przygotowanie dokumentacji zdjęciowej projektu,

- przeprowadzenie z dziećmi zabaw, konkursów podczas festiwalu,

- pomoc przy zorganizowaniu Powiatowego Festiwalu  „Jesienne Inspiracje”

W zamian otrzymasz Certyfikat Wolontariatu (dodatkowy wpis do CV) i doświadczenie przy realizacji projektu.

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do przyłączenia się w realizację projektu. Czekamy na zgłoszenia, ciekawe rozwiązania i pomysły.

„ Każdy, do kogo zwrócisz się o pomoc nie zauważy tego-każdy nie proszony o radę, zauważy to natychmiast” .

                                                                                Prawo Finagle'a

                                                                                                       

                                                                                    Zarząd Stowarzyszenia

e-mail: chelmekosada@wp.pl

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1192