Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

BALTIC CUP W JANTARZE JUŻ ZANAMI....... Drukuj Stworz PDF

Mistrzostwa Polski
Cały artykuł dostępny pod linkiem:http://handball.pl/kat,49,Mistrzostwa-Polski,Damy-Rade-i-Relax-najlepsi-na-plazy-w-Jantarze,4376,wiadomosci.html

Damy Radę i Relax najlepsi na plaży w Jantarze
01.07.2012 16:46 Źródło: Inf. własnakomentarzy 1
Po raz pierwszy piłka ręczna plażowa zawitała do Jantaru. W dniach 30.06 - 1.07 odbył się turniej Baltic Cup 2012 zaliczany do eliminacji mistrzostw Polski. Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć drużyn męskich i trzy kobiece. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Damy Radę Inowrocław, którzy wygrali wszyskie mecze. Wśród pań zwyciężyła ekipa Relax Warszawa.


Damy Radę Inowrocław doskonale promowali piłkę ręczną na plaży w Jantarze (fot. handball.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Do Jantaru nie dotarła drużyna SMS Rondel Team Legnica, co pokrzyżowało plany organizatorom. Podjęto decyzję, że zawody będą rozgrywane systemem ligowym (każdy z każdym).

Popis widowiskowej gry dały drużyny Damy Radę Inowrocław i GRU Juko Poznań, które zdominowały rozgrywki panów. Obie ekipy są sklasyfikowane w pierwszej piątce European Beach Handball Tour. Mecz pomiędzy tymi drużynami zadecydował o końcowej klasyfikacji. Ostatecznie lepsi okazali się szczypiorniści z Inowrocławia, którzy wygrali po shoot out'ach.

W turnieju pań nie było zdecydowanego faworyta, a gra wszystkich drużyn była wyrównana. Ostatecznie Byczki Kowalewo Pomorskie (sklasyfikowane w EBH Tour na 11. pozycji) musiały uznać wyższość ekipy Relaxu Warszawa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

MĘŻCZYŹNI
1. Damy Radę Inowrocław
2. GRU JUKO Poznań
3. Fuzja Olsztyn
4. Vambresia Wąbrzeźno
5. KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski
6. Beach Boys Warsaw
7. Gwardia Koszalin
8. Orły Kopcysia Olsztyn
9. SMS Rondel Team Legnica

KOBIETY
1. Relax Warszawa
2. Byczki Kowalewo Pomorskie
3. Red Hot Chili Buk

Zarówno zawodnicy jak i kibice na długo zapamiętają nadmorski turniej. W sobotę gra musiała zostać przerwana z powodu burzy i gwałtownych opadów deszczu. Po godzinnej przerwie udało się dokończyć zaplanowane spotkania.

Zdjęcia z imprezy dostępne są pod linkiem:  https://picasaweb.google.com/115716264578817886449/BalticCup2012Jantar?authuser=0&feat=directlink&gsessionid=ed96mtoFR54lVpMK8xm_VA

Liczba wyświetleń: 1271