Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Badania mammograficzne Drukuj Stworz PDF

30 lipca 2012 r. Gmina Stegna przystąpiła do KONKURSU „ZDROWA GMINA”, którego celem jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych – organizowane przez NFZ i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem gminy było przeprowadzenie działań propagujących prewencję chorób nowotworowych, takich jak: rak piersi, rak szyjki macicy i rak jelita grubego tak, aby zmobilizować jak największą liczbę mieszkańców do wykonania badań przesiewowych.

W ramach promocji programu:

  • wywiesiliśmy plakaty informacyjne w budynku Urzędu Gminy w Stegnie i w gablocie informacyjnej przed budynkiem,
  • przekazaliśmy do ośrodków zdrowia w Stegnie, Rybinie i Drewnicy kilka dużych plakatów i kilkadziesiąt ulotek informacyjnych,
  • wydrukowaliśmy kilkadziesiąt małych plakatów dla każdego sołectwa, celem wywieszenia ich w gablotach informacyjnych sołectw,
  • do radnych i sołtysów skierowaliśmy prośbę o rozpropagowanie wśród mieszkańców naszej gminy informacji o możliwości przebadania się.

Na zaproszenie Urzędu Gminy w Stegnie - dnia 22 września 2012 r., w sobotę - na parkingu przy OSP w Stegnie stanął mammobus z firmy FADO S.A. Centrum Usług Medycznych. Radiolog wykonywał badania w godzinach od 900 do 1700.

Tego dnia przebadały się 83 panie. Wg danych na dzień 16 października 2012 r. wskaźnik przebadania w gminie Stegna wynosi 47,55% i jest on wyższy zarówno od średniej wojewódzkiej (42,24%), jak i od średniej krajowej (44,05%). Świadczy to o tym, że coraz więcej mieszkańców naszej gminy ma świadomość jak ważną rzeczą jest profilaktyka.

W naszej gminie do przebadania pozostały 652 panie, które już serdecznie zapraszamy dnia 14 grudnia 2012 r. (piątek) do skorzystania z badania w mobilnym mammobusie na parkingu przy OSP w Stegnie. Badania będą wykonywane w godzinach od 8.00 do 15.00. W ramach programu profilaktyki NFZ pokrywa koszty badania Paniom w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały badania w ostatnich 24 miesiącach.

Panie nie objęte badaniem profilaktycznym mogą wykonać badanie odpłatnie - na podstawie skierowania lekarskiego.

Mobilny_mammobus

Już dzisiaj zarejestruj się na badanie:

- tel. 58 666 2 444 lub 801 080 007

- www.rejestracja.fado.pl

Rejestracja czynna:

- poniedziałek-piątek 8.00 - 20.00

- w soboty i niedziele 9.00 - 15.00

W tego typu akcjach bardzo ważną rolę spełnia informacja
przekazywana przez zaufane osoby, dlatego serdecznie dziękujemy
wszystkim osobom, które pomogły w rozpropagowaniu informacji o badaniach.

Liczba wyświetleń: 1165