Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

I BIWAK W RYBINIE 11.07.2013 Drukuj Stworz PDF

Zdjęcia:http://stegna.pl/art/4743/i_biwak_w_rybinie_11072013

                  

Z czwartku na piątek 11 – 12.07.2013 r. odbył się I BIWAK w Rybinie zorganizowany przez Stowarzyszenie „KULTURALNI” oraz Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Szansę” Chełmek Osada. Przedsięwzięcie realizowano przy ścisłej współpracy powyższych organizacji pozarządowych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Stegnie.

W biwaku uczestniczyły dzieci z miejscowości: Stegna, Tujsk, Rybina, Chełmek Osada i Nowotna – łącznie 30 osób. Pierwszą atrakcją zaplanowaną dla dzieci było spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką – autorką przepięknych bajek dla dzieci. Pani Piasecka zabrała uczestników w cudowny świat bajek i opowiadała o pasji pisania książek. Dzieci za zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu Hansa Christiania Andersena oraz historii jego długiej i ciężkiej drogi do sławy, zadawały mnóstwo pytań.

Organizatorzy biwaku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji m.in.: drużynowy bieg na orientację, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wspólne malowanie wagoników lokomotywy, quiz o twórczości Juliana Tuwima. Niespodzianką biwaku był konkurs plastyczny przygotowany przez Lokalną Grupę Rybacką „Rybacka Brać Mierzei”. Za pomocą różnych technik plastycznych dzieci przedstawiły wszystko co związane z Morzem Bałtyckim oraz z rybołówstwem.

Biwak w Rybinie zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz wspólnym zdjęciem.

Inicjatywa odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „WESOŁA LOKOMOTYWA TUWIMA” sfinansowanego przez Urząd Gminy w Stegnie oraz „RUSZMY GŁOWĄ” sfinansowanego przez Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Kolejny biwak w Rybinie odbędzie się 07 sierpnia 2013.

 

Zdjęcia:http://stegna.pl/art/4743/i_biwak_w_rybinie_11072013

                  

Liczba wyświetleń: 1190