Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Wernisaż wystawy podróżnika Ryszarda Sobolewskiego "Ekwador i Wyspy Galapagos" - GALERIA ZDJĘĆ Drukuj Stworz PDF

W dniu 20 lipca 2013 r. odbył się wernisaż wystawy podróżnika Ryszarda Sobolewskiego pt.: „Ekwador i Wyspy Galapagos” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie. W Sali Centrum Aktywności Lokalnej przy OSP w Mikoszewie zebrało się prawie 200 osób, które z zainteresowaniem uczestniczyły w organizowanym spotkaniu.

Uroczystość miała wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę, ale przede wszystkim na obecność wielu znamienitych gości. Nasze spotkanie uhonorowali: Ambasador Ekwadoru J.E. Fabian Valdivieso, konsul Ekwadoru – pani Erika Martillo oraz konsul Kuby – pan Robert Marrero. Pan Ambasador w towarzystwie konsul Ekwadoru oraz wójt gminy Stegna – pani Jolanty Kwiatkowskiej dokonali uroczystego otwarcia wystawy. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji – wystąpił zespół Karumanta, który zaprezentował muzykę folklorystyczną z rejonu Ameryki Południowej, odbył się także kiermasz tradycyjnego rękodzieła pochodzącego z tego rejonu świata.

Fotografie pana Ryszarda Sobolewskiego przedstawiające przyrodę, architekturę, kulturę, tradycję oraz przede wszystkim ludzkie emocje, zachwyciły wszystkich zebranych gości. Fotograf bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji oraz o licznych podróżach po Ameryce Południowej. Pan Ryszard Sobolewski z zawodu jest oficerem policji. Pracuje w Instytucie Badawczym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie jako ekspert fotografii kryminalistycznej. Wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę. Kształci przyszłych ekspertów fotografii. Swoją pasję do fotografii rozwijał już jako dziecko. Do tej pory zwiedził niemal wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej. Dzięki wieloletniemu propagowaniu kultury meksykańskiej jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata został zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona. Natomiast w 2012 roku przez Rząd Ekwadoru został uhonorowany tytułem Przyjaciela Narodu Ekwadorskiego.

Mamy nadzieję, że wystawa przybliżyła piękno oraz kulturę Ekwadoru i Wysp Galapagos wszystkim zebranym uczestnikom.

Liczba wyświetleń: 1066