Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

II BIWAK W RYBINIE 07.08.2013 Drukuj Stworz PDF

Galeria zdjęc: http://stegna.pl/art/4795/ii_biwak_w_rybinie_07082013

                            „Wesoła Lokomotywa” po raz drugi zatrzymała się na przystanku w Rybinie

 

                W dniu 7-8 sierpnia 2013 roku w Rybinie odbył się II biwak dzieci i młodzieży z Gminy Stegna zorganizowany przez Stowarzyszenie „KULTURALNI” oraz Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Szansę” Chełmek Osada. Przedsięwzięcie realizowano przy ścisłej współpracy powyższych organizacji pozarządowych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Stegnie. Biwak miał większy zasięg, do współpracy włączyła się Świetlica Środowiskowa ze Sztutowa. Gościliśmy 9 dzieci i dwóch opiekunów. Z naszej strony uczestniczyło 19 dzieci.

                Na początek dzieci przeniosły się w cudowny świat ilustracji do utworów literackich. Pani Jolanta Domachowska (ilustratorka książek dla dzieci) poprowadziła bardzo interesujące warsztaty. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu obrazów do tekstów. Było dużo radości i uśmiechów, a także pytań o codzienną pracę pani Joli. Razem świetnie się bawili podczas odgrywania wesołego pociągu. I to nie był koniec. Niespodziewanie zjawiła się straż pożarna do gaszenia pożaru na placu obok Domu Kultury. Strażacy z Drewnicy przygotowali dla uczestników biwaku specjalny pokaz. Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego, zobaczyć prawdziwy mundur strażaka.

Wieczorem dzieci uczestniczyły w tańcach integracyjnych przygotowanych przez Świetlicę Środowiskową w Sztutowie, a następnie „Rozminowywały Park w Rybinie” ze słodkich niewybuchów ;-)

Biwak zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów i wspólnym zdjęciem. Dodatkową niespodzianką były lody dla dzieci, które ufundował pan Ryszard Kalinowski. Prezes Towarzystwa Polsko – Norweskiego w Stavanger.

Inicjatywa odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „WESOŁA LOKOMOTYWA TUWIMA” sfinansowanego przez Urząd Gminy w Stegnie oraz „RUSZMY GŁOWĄ” sfinansowanego przez Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, a także dofinansowana ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” „LATO NA WSI” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Tczewie –Fundację Pokolenia, ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Liczba wyświetleń: 1277