Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Twórcze Warsztaty Rękodzieła "Poznajemy, tworzymy, ozdabiamy" Drukuj Stworz PDF

Twórcze Warsztaty Rękodzieła odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego sfinansowanego przez Powiat Nowodworski. Na tym etapie, uczestnicy poznawali dwie techniki rękodzieła: decoupage oraz biżuteria koralikowa (broszki - motyle). 
Decoupage to sztuka dekoracyjna polegająca na wycinaniu elementów z papieru, tworzeniu kompozycji i naklejaniu ich na różne przedmioty tak, aby przedmiot wyglądał na pomalowany. Możemy tą techniką ozdobić praktycznie każdą powierzchnię, bo papierowe wzory umieszcza się na: butelkach, pudełkach, doniczkach, talerzach, meblach, wazonach, a nawet na ubraniach. (źródło: http://pasjadecoupage.pl/)
Biżuteria koralikowa jest ostatnio bardzo popularna. Technika ta jest bardzo pracochłonna i efektowna. Koraliki są szyte igłą. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że są bardzo małe. Broszki, które wykonały nasze uczestniczki swoimi barwami przypominają prawdziwe motyle. 
Twórcze Warsztaty Rękodzieła zostały dofinansowane także przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Stegnie, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie :-)

logo

 

logo

 

logo

Liczba wyświetleń: 901