Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Spotkanie na temat projektu szerokopasmowego internetu w powiecie nowodworskim Drukuj Stworz PDF

5 maja w Żuławskim Parku Historycznym odbyło się spotkanie Bogdana Dombrowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji z samorządowcami, radnymi, sołtysami powiatu nowodworskiego. Urząd Gminy Stegna reprezentowała Wójt Jolanta Kwiatkowska.

Tematem spotkania był rozwój i modernizacja dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenie naszego powiatu.  Omawiano założenia i zakres realizacji projektu „Szerokopasmowe Pomorskie”, który zakłada budowę sieci szkieletowo-dystrybucyjnej. W ramach projektu od 2012 do września 2014 powstanie 263 nowych węzłów dostępowych i ponad 1000 km linii światłowodowych za łączną kwotę 156 mln zł. Możliwość podłączenia do sieci z szerokopasmowym internetem uzyska 3,3 tys. nowych mieszkańców w powiecie nowodworskim.  

W gminie Stegna węzły dostępowe umożliwiające podłączenie do internetu nowych abonentów powstaną w Junoszynie i Żuławkach. Utworzenie nowej sieci światłowodowej i tzw. „szaf dostępowych” jest pierwszym krokiem do uzyskania dostępu do szerokopasmowego internetu dla mieszkańców tych miejscowości. Wkrótce w naszej gminie odbędzie spotkanie informacyjne dotyczące możliwości podłączenia się do sieci powstałej w ramach projektu „Szerokopasmowe Pomorskie”.

Liczba wyświetleń: 787