Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Lato z ZUS podczas Lata z Radiem w Stegnie Drukuj Stworz PDF

Lato z ZUS


Po sukcesie roku ubiegłego, także i w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyrusza z Polskim Radiem w trasę „Lata z Radiem”, której jest patronem edukacyjnym. O ubezpieczeniach społecznych warto bowiem rozmawiać także w wakacje.


Począwszy od 28 czerwca, w każdy weekend, na trasie koncertowej „Lata z radiem” wszyscy zainteresowani będą mieli do swojej dyspozycji mobilny ZUS, a w nim możliwość rejestracji konta w pierwszym polskim e-urzędzie, czyli na Platformie Usług Elektronicznych oraz uzyskania porady z całego zakresu usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. – Zdecydowaliśmy się zaangażować w trasę „Lata z Radiem” po sukcesie naszej ubiegłorocznej, wakacyjnej współpracy z Polskim Radiem i samorządami miast i gmin. Po raz drugi jesteśmy partnerem edukacyjnym trasy, bo warto podkreślić, że nasz udział w radiowych piknikach wiąże się nierozerwalnie z edukacją. Chcemy przybliżyć Polakom ideę ubezpieczeń społecznych i sam ZUS- informuje rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Gdańsku.  


W ubiegłym roku podczas 10 weekendów trasy „Lata z Radiem” stoisko ZUS cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników pikników. Kilka tysięcy osób zdecydowało się na rejestrację konta na Platformie Usług Elektronicznych, kilkaset odwiedziło stoisko Zakładu w celu uzyskania porady.

 

Podczas tegorocznej trasy „Lata z Radiem” ZUS - poza obecnością na samych piknikach - będzie też gościł na antenie Programu 1 Polskiego Radia. W każdą sobotę ok. godziny 10.20 gośćmi Romana Czejarka i Karoliny Rożej będą przedstawiciele Zakładu, którzy przybliżą jego działalność i tematykę ubezpieczeń społecznych wszystkim radiosłuchaczom. Po każdym z programów chętni będą mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie wiedzy o ZUS i ubezpieczeniach społecznych. Konkurs dla radiosłuchaczy obok zabawy ma  służyć podnoszeniu wiedzy. Udział w konkursach z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych będą mogły wziąć także osoby, które odwiedzą stoisko ZUS na trasie „Lata z Radiem”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

W Stegnie LATO Z RADIEM gości 27 lipca 2014 r.

Liczba wyświetleń: 1144