Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Oblężenie Malborka - Zamek w Malborku 24-26 lipca 2015 Drukuj Stworz PDF

XVI edycja Oblężenia Malborka, jednego z największych festiwali średniowiecznych w Polsce, odbędzie się w dniach 24 - 26 lipca.

Zasmakuj średniowiecza wśród murów największego ceglanego zamku na świecie. Poznaj życie średniowiecznego miasta.

Malbork – 1410 rok. Stolica potężnego państwa krzyżackiego w apogeum swojego rozwoju. To twierdza znakomitego rycerstwa szykującego się do Wielkiej Wojny. A także siedziba cechów rzeźników, piekarzy, piwowarów i garncarzy. Przy warsztatach uwijają tu się tkacze, sukiennicy, szewcy, garbarze, nożownicy i płatnerze wyrabiający zbroje, złotnicy, malarze i rzeźbiarze. Na ulicach występują teatry, publiczność ogląda koncerty, tańce, popisy kuglarzy. Zamożne miasto pełne zbytku i bawiących się gości, tętni życiem od świtu do zmroku…

Malbork – 2015 rok. Podczas trzydniowej imprezy Oblężenie Malborka każdy odwiedzający Muzeum Zamkowe będzie miał okazję odbyć fascynującą podróż w czasie, stając się świadkiem tej wielkiej historii. Przeżyć tu trzy pełne atrakcji dni, podczas których poczuje się jakby był w średniowiecznym mieście. Zobaczyć rozgrywające się między murami pamiętającymi Krzyżaków potyczki rycerskie, turnieje konne. Przechadzać się między kusznikami i łucznikami, kuglarzami i teatrami, popatrzeć na średniowieczny taniec, śpiew i pokazy sokolnicze. Jak wtedy. To wszystko w otoczeniu rzemieślniczych kramów i rozbrzmiewającej wokół muzyki średniowiecznej.
Oblężenie Malborka to także fascynujące atrakcje dla najmłodszych. Gród Dziecięcy, w którym animatorzy poprowadzą historyczne gry i zabawy, warsztaty ze średniowiecznego rzemiosła i spotkanie z Wielkim Mistrzem w obozie rycerskim. To także „Zwierzyniec”, w którym będzie można obejrzeć zwierzęta jakie hodowano w średniowiecznych domach i zagrodach. 
To okazja do poznania odpowiedzi na ważne pytania. Czy zbroja rycerska była wygodna? W co się bawiły dzieci w średniowieczu? Jak mieszkał wielki mistrz? Przyjedź, to się dowiesz.
A wieczorem – pełne emocji nocne zwiedzanie zamku.!
Więcej na:
www.oblezenie.zamek.malbork.pl
www.zamek.malbork.pl


 

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik Program Oblężenie Malborka 2015-07-19 16:21:39 Makowska Aleksandra
Liczba wyświetleń: 1548